Reklama
Reklama

Ratajczaka: za trzy lata zacznie powstawać trasa tramwajowa. Jest dofinansowanie z UE!

To już oficjalne. Poznań otrzyma dofinansowanie na budowę trasy tramwajowej w ulicy Ratajczaka. Prace mają ruszyć w 2020 roku.

Budowa trasy tramwajowej w ulicy Ratajczaka to jedna z deklaracji wyborczych prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Dziś Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania przyznaje, że miasto ma oficjalne potwierdzenie uzyskania dotacji z Unii Europejskiej na tę inwestycję. Poznań starał się o 59 milionów złotych i dostanie taką kwotę. - Trasa tramwajowa będzie budowana w okresie 2020 - 2022 i stanowi jeden z elementów "Programu Centrum", który ruszy jesienią bieżącego roku. Zadanie prowadzi Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta - tłumaczy Mariusz Wiśniewski.

Przypomnijmy, że w ramach pierwszego etapu "Programu Centrum" przebudowana ma zostać trasa tramwajowa i uspokojony ma zostać ruch samochodowy na ulicy Św. Marcin. W maju urzędnicy ogłosili, że prace ruszą we wrześniu i mają potrwać do 2019 roku. Zmiany obejmą m.in. torowisko oraz chodniki, które mają zostać poszerzone. Na ulicy ma się też pojawić nowa zieleń, inaczej w tym miejscu po zmianach będą się poruszać kierowcy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro