Reklama
Reklama

Część nowego bloku Wechty na Ratajach z pozwoleniem na użytkowanie

fot. Wechta
fot. Wechta

Blok Wechty przy ulicy Morzyczańskiej na Ratajach ukończono w ubiegłym roku, ale dopiero teraz właściciele mieszkań zaczęli je wykańczać. Wszystko przez problemy z parkingiem.

- W ostatnich dniach zauważyć można, że w niektórych mieszkaniach bloku przy ulicy Morzyczańskiej pojawiły się ekipy remontowe. Czy zatem pozwolenie na użytkowanie zostało wydane (a co za tym idzie znalazły się miejsca parkingowe?), czy też część przyszłych mieszkańców otrzymała klucze do mieszkań (bez wydanego pozwolenia) i na własną rękę dokonują prac wykończeniowych - pyta nasz czytelnik.

O sprawie bloku Wechty przy Morzyczańskiej na Ratajach piszemy od miesięcy. Najpierw w lutym Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nie wydał zgody na użytkowanie bloku. W budynku znalazła się hala garażowa, ale konieczne było wybudowanie 140 miejsc parkingowych przy obiekcie dla mieszkańców. Choć w decyzji o warunkach zabudowy wskazano konkretną działkę, na której parking miał powstać, w międzyczasie deweloper przestał sprawować pieczę nad tym terenem. Ostatecznie we wniosku o odbiór mieszkań deweloper wskazał miejsca parkingowe przy sklepie Selgros. Jest oddalony od bloku o 1,6 km spacerem, ale samochodem to około 3 kilometrów. W maju decyzję PINB podtrzymał Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Dziś rzeczywiście w bloku trwają prace wykończeniowe w mieszkaniach. Nie są one samowolą. - Jeszcze w czerwcu deweloper zwrócił się do mnie z wnioskiem o wydanie pozwolenia na użytkowanie części lokali mieszkalnych w budynku - mówi Paweł Łukaszewski, PINB. - W budynku znajduje się hala garażowa, a dodatkowo przy nim są miejsca parkingowe. To pozwoliło na wydanie pozwolenia na użytkowanie 132 mieszkań. Na pozwolenie oczekują wciąż 92 mieszkania, dla których deweloper musi wskazać miejsca parkingowe - dodaje. - To nie jest zakończenie inwestycji, a jedynie częściowy jej odbiór - kończy Łukaszewski.

Decyzja PINB oznacza, że właściciele 132 mieszkań z bloku mogą je wykańczać i ostatecznie wprowadzić się do nich po miesiącach oczekiwania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro