Reklama
Reklama

Park Górczyński ponownie zadbany i tętniący życiem

fot. ZZM Poznań
fot. ZZM Poznań

Zgodnie z zapowiedziami udało się przeprowadzić rewitalizację parku na terenie poznańskiego Górczyna. Przez lata zapomniana dawna "perła Górczyna" ponownie cieszy oko i zachęca do wypoczywania na świeżym powietrzu.

W ramach prac, które odbywały się przez ostatnie miesiące, m.in. uporządkowano teren parku, wykonano nowe nawierzchnie alejek, zamontowano nową małą infrastrukturę, wybudowano nowe miejsca do rekreacji, odsłonięto stary drzewostan (w tym urodziwą aleję platanów), a także posadzono tu nowe rośliny.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Podczas prac rewitalizacyjnych duży akcent położono na stworzenie nowych miejsc do rekreacji, które zaspokoją potrzeby każdej grupy wiekowej w tym również osób niepełnosprawnych. W centralnej części parku w miejscu dawnego placu zabaw powstał nowy z tablicami edukacyjnymi takimi jak: zegar, ślady zwierząt, liczydło, litery i urządzeniami rozwijającymi sprawność: linarium, piramida wspinaczkowa, linarium obrotowe, huśtawka bocianie gniazdo - informuje Zarząd Zieleni Miejskiej.

Na terenie parku stanęła też siłownia zewnętrzna, z której mogą korzystać również osoby niepełnosprawne. Jest tu 9 urządzeń. Pomyślano też o miłośnikach do gry w boule - przygotowano dwa stanowiska do grania. - W części peryferyjnej parku przylegającej do ul. Węglowej powstała trawiasta polana, która może być wykorzystana na różne sposoby. Natomiast w części parku, w której znajduje się aleja platanów powstało spacerowo-wypoczynkowe miejsce z ławkami do siedzenia ustawionymi po obu stronach alejki. Stylowy, spacerowo-wypoczynkowy charakter tego miejsca podkreśli jeszcze zegar słoneczny, który postawiony zostanie przy wylocie alei platanów nieopodal trawiastej polany, po zebraniu przez Radę Osiedla Górczyn stosownych środków finansowych - dodaje ZZM.

Park wyposażono w stojaki rowerowe, a wśród nowej roślinności można wymienić m.in. blisko 1000 cisów, buk pospolity czy platan klonolistny. Są też krzewy i byliny z szałwią czy bluszczem i ozdobne trawy. Pieniądze na rewitalizację pochodziły m.in. z budżetu obywatelskiego i ze środków Rady Osiedla Górczyn.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro