Reklama
Reklama

Muzeum Broni Pancernej przejdzie remont za 12 mln złotych. Będzie znacznie większe!

fot. Muzeum Broni Pancernej
fot. Muzeum Broni Pancernej

W 2015 roku pojawiły się informacje o możliwym przeniesieniu Muzeum Broni Pancernej w nową lokalizację przy ulicy Lotniczej na Ławicy. Dziś już wiadomo, że obiekt przejdzie remont i będzie znacznie większy.

Jak informuje Maciej Boruń z Koła Przyjaciół Muzeum Broni Pancernej, w ostatnich dniach dyrektor muzeum podpisał umowę z wykonawcą na przeprowadzenie remontu w nowej siedzibie MBPanc. - Zakres prac obejmuje przebudowę i remont czterech pawilonów wystawowych, remont budynku biurowo-wystawowego oraz budowę obiektów pomocniczych. Całkowita wartość umowy to prawie 12 mln złotych - tłumaczy.

Inwestycja ma się zakończyć na przełomie 2018 i 2019 roku. Wówczas muzeum będzie mieć ponad 3000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. Dziś to niespełna 1000 m2. W kolejnych latach możliwe jest zaaranżowanie dodatkowych 4000 m2 przestrzeni - poprzez zadaszenie terenów między pawilonami.

W Muzeum Broni Pancernej znajduje się ponad 50 pojazdów, w tym takie, które zobaczyć można tylko w Poznaniu w skali całego świata. To właśnie pracownicy muzeum i jego sympatycy specjalizują się w rekonstruowaniu zniszczonych pojazdów znalezionych np. na dnie rzeki. Dziś dostęp do muzeum jest utrudniony - zwiedzanie jest możliwe po indywidualnym umówieniu się lub w trakcie imprez organizowanych przez wojsko.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
46.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro