Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 -5

Koczowali na placu Wielkopolskim – zamieszkali w miejskim lokalu treningowym

j
czwartek, 13.07.2017 r.
godz. 22.25
j | czwartek, 13.07.2017 r., godz. 22.25
Koczowali na placu Wielkopolskim – zamieszkali w miejskim lokalu treningowym

Państwo Stachowiakowie, koczujący od kilku tygodni na placu Wielkopolskim będą się teraz uczyć samodzielnego życia w miejskim lokalu treningowym.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1023 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1017 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak już wcześniej informowaliśmy państwo Stachowiakowie z powodu remontu musieli wyprowadzić się z kamienicy przy ulicy Półwiejskiej. Po zakończeniu robót właściciel nie zgodził się na powrót pary do wynajmowanego mieszkania. Od kilku tygodni koczowali na placu Wielkopolskim i sak sami mówili czekali na mieszkanie socjalne. Wspólnie z dwoma innymi osobami małżeństwo trafiło do pierwszego mieszkania treningowego z tak zwanym wsparciem socjalnym. Lokatorzy muszą regularnie płacić rachunki i dbać o lokal, by za pół roku otrzymać lokal socjalny od miasta. Cyklicznie odwiedzają ich też przedstawiciele Fundacji Barka. Te spotkania odbywają się w jednym z pokoi, który traktowany jest jako część wspólna, bo w innych pomieszczeniach są jeszcze inni lokatorzy.

Jesteśmy odpowiedzialni za to, żeby wdrożyć te osoby do tego życia na swoim. Mamy tutaj taki pokój, w którym możemy się z tymi osobami spotykać żeby nie wchodzić w prywatną przestrzeń – mówi Patrycja Zenker, Fundacja Barka.

Docelowo w Poznaniu takich mieszkań treningowych ma być kilkadziesiąt.

ZOBACZ VIDEO
arrow