Reklama
Reklama

Jest akt oskarżenia w sprawie zabójstwa na dworcu w Kaliszu. "Oskarżony przemieszczał się ulicami przez kilka godzin poszukując ofiary"

Do ataku doszło na dworcu autobusowym | fot. fot. faktykaliskie.pl / archiwum
Do ataku doszło na dworcu autobusowym | fot. fot. faktykaliskie.pl / archiwum

Do tragicznego zdarzenia doszło w połowie stycznia. Nożownik śmiertelnie ranił 60-letniego mężczyznę odśnieżającego chodnik na dworcu PKS w Kaliszu. Akt oskarżenia trafił do sądu.

Wracamy do sprawy ataku nożownika, do którego doszło w połowie stycznia na dworcu autobusowym w Kaliszu. 26-latek zaatakował nożem około 60-letniego mężczyznę odśnieżającego chodnik na dworcu PKS. Mimo szybko udzielonej pomocy, rannego mężczyzny nie udało się uratować.

Jak ustalił Prokurator w oparciu o zgromadzone dowody bezpośrednio przed tragicznym zdarzeniem oskarżony planując zabicie człowieka zakupił nóż w jednym z okolicznych sklepów a następnie przemieszczał się ulicami przez kilka godzin poszukując ofiary. Następnie bez wyraźnego powodu, zaatakował nie znanego mu wcześniej 60 latka, usuwającego w tym momencie śnieg z terenu dworca, podchodząc do niego od tyłu i zadając mu dwa ciosy nożem - poinformował Marcin Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

26-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale nie potrafi wytłumaczyć swojego zachowania. Jak twierdzi działał pod wpływem impulsu. Przesłuchany w toku postępowania oskarżony przyznał się do zabójstwa, wskazując, że zarzucanego mu czynu dopuścił się pod wpływem impulsu, nie potrafił jednakże podać motywów swojego działania. W toku postępowania uzyskano liczne opinie biegłych które, wykazały, że oskarżony nie miał zniesionej ani ograniczonej zdolności do rozumienia znaczenia swojego czynu i pokierowania swoim postępowaniem i może brać udział w postępowaniu karnym - dodał Meler.

Mężczyźnie grozi dożywocie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro