Reklama
Reklama

Jest akt oskarżenia w sprawie zabójstwa na dworcu w Kaliszu. "Oskarżony przemieszczał się ulicami przez kilka godzin poszukując ofiary"

Do ataku doszło na dworcu autobusowym | fot. fot. faktykaliskie.pl / archiwum

Do tragicznego zdarzenia doszło w połowie stycznia. Nożownik śmiertelnie ranił 60-letniego mężczyznę odśnieżającego chodnik na dworcu PKS w Kaliszu. Akt oskarżenia trafił do sądu.

Wracamy do sprawy ataku nożownika, do którego doszło w połowie stycznia na dworcu autobusowym w Kaliszu. 26-latek zaatakował nożem około 60-letniego mężczyznę odśnieżającego chodnik na dworcu PKS. Mimo szybko udzielonej pomocy, rannego mężczyzny nie udało się uratować.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Jak ustalił Prokurator w oparciu o zgromadzone dowody bezpośrednio przed tragicznym zdarzeniem oskarżony planując zabicie człowieka zakupił nóż w jednym z okolicznych sklepów a następnie przemieszczał się ulicami przez kilka godzin poszukując ofiary. Następnie bez wyraźnego powodu, zaatakował nie znanego mu wcześniej 60 latka, usuwającego w tym momencie śnieg z terenu dworca, podchodząc do niego od tyłu i zadając mu dwa ciosy nożem - poinformował Marcin Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

26-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale nie potrafi wytłumaczyć swojego zachowania. Jak twierdzi działał pod wpływem impulsu. Przesłuchany w toku postępowania oskarżony przyznał się do zabójstwa, wskazując, że zarzucanego mu czynu dopuścił się pod wpływem impulsu, nie potrafił jednakże podać motywów swojego działania. W toku postępowania uzyskano liczne opinie biegłych które, wykazały, że oskarżony nie miał zniesionej ani ograniczonej zdolności do rozumienia znaczenia swojego czynu i pokierowania swoim postępowaniem i może brać udział w postępowaniu karnym - dodał Meler.

Mężczyźnie grozi dożywocie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
6.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro