Reklama
Reklama

Kolejne miliony na wielkopolskie drogi. "Jedną z najwyższych dotacji otrzymał powiat poznański"

fot. WUW Poznań
fot. WUW Poznań

W czwartek w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu przez samorządowców podpisane zostały olejne umowy na dofinansowanie w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019". Łączna kwota dofinansowania to 19 mln zł. Dzięki temu zmodernizowanych i wybudowanych zostanie 27 km dróg.

W czwartek wojewoda Zbigniew Hoffmann podpisał kolejne umowy na dofinansowanie w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019". To 15 dokumentów, w tym 10 dla gmin i 5 dla powiatów. To kolejne kilometry dróg w Wielkopolsce. Dofinansowanie pozwoli zmodernizować i wybudować niemal 30 km dróg. Z wielką radością przyjmuję fakt, że inwestycje toczą się w różnych częściach Wielkopolski, dzięki czemu rozwój ma charakter zrównoważony. Inwestycje infrastrukturalne to w końcu i zachęta dla inwestorów, i informacja dla mieszkańców, że rząd i lokalny samorząd dbają o bezpieczeństwo i poziom ich życia - mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Jedną z najwyższych dotacji otrzymał powiat poznański (2,99 mln zł) na rozbudowę drogi powiatowej Dopiewo-Poznań od początku węzła Dąbrówka do ul. Zakręt w Skórzewie. Ponad 2 mln zł trafiły także do powiatów obornickiego (droga w Kowanówku) i leszczyńskiego (droga w Wilkowicach). Wśród gmin 1,5 mln zł otrzymał Międzychód na budowę drogi pełniącej funkcję obwodnicy w Łowyniu. Ponad 1,3 mln trafi także do samorządów z Kościana (budowa ulic w Racocie) i Opatówka (ul. Kaliska w m. Szałe) - poinformowała Anna Czuchra z WUW w Poznaniu.

Łącznie umowy dziś podpisane obejmują 5 powiatów na kwotę 10,9 mln zł i 10 gmin, które otrzymały 8,3 mln dofinansowania. W tym roku na dofinansowanie wszystkich wielkopolskich inwestycji w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019" przeznaczone jest 64,5 mln zł - dodała Czuchra.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro