Reklama
Reklama

Fałszywy wnuczek wyłudził od 78-latki blisko 40 tysięcy złotych

fot. Andrzej Pobiedziński/freeimages.com
fot. Andrzej Pobiedziński/freeimages.com

Kilka dni temu do kolejnego oszustwa metodą "na wnuczka" doszło na terenie Kalisza. Poszkodowana 78-latka straciła blisko 40 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło na początku tygodnia w Kaliszu -Na telefon stacjonarny 78-letniej kaliszanki, zadzwonił rzekomy wnuczek, który poinformował kobietę, że był sprawcą wypadku drogowego. Piesza, którą potracił chce polubownie załatwić sprawę, ale oczekuje zadośćuczynienia. Po chwili, wersję dotyczącą wypadku drogowego potwierdził inny mężczyzna, który oświadczył, że jest policjantem. Kobieta przekonana o tym, że pomaga wnukowi, postanowiła przekazać pieniądze oszustce, która przyszła do jej mieszkania. Straciła blisko 40 tys. złotych - relacjonuje Anna Jaworska-Wojnicz z miejscowej policji.

Sprawę bada policja, która kolejny raz ostrzega przed telefonicznymi próbami oszustw -Apelujemy o zachowanie czujności w przypadku telefonów z nagłą prośbą o pieniądze. Ważne jest, by odpowiednio zareagować na telefon od osoby podającej się za członka naszej rodziny. Przede wszystkim musimy pamiętać, by nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy. Jeśli odbierzemy telefon z prośbą o pieniądze - zweryfikujmy go wśród członków rodziny. Upewnijmy się, czy ktoś z bliskich faktycznie potrzebuje naszej pomocy. O wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach należy pilnie poinformować policję - wyjaśnia Jaworska - Wojnicz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro