Reklama
Reklama

Platforma Obywatelska chce koalicji z radnymi Ryszarda Grobelnego

Już kilka dni temu pojawiła się informacja, że Platforma Obywatelska chce pozbyć się Tomasza Lewandowskiego ze stanowiska zastępcy prezydenta. Teraz okazuje się, że część radnych PO chce zmiany koalicjanta.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że Platforma Obywatelska chce pozbyć się się Tomasza Lewandowskiego ze stanowiska ze względu na jego plany startu na stanowisko prezydenta w zbliżających się wyborach samorządowych. Biuro prezydenta Jacka Jaśkowiaka zaprzeczyło takim plotkom, ale dziś Głos Wielkopolski poinformował, że część PO chciałaby też zmiany koalicjanta w Radzie Miasta.

Klub Zjednoczonej Lewicy mieliby zastąpić radni wprowadzeni do Rady Miasta przez Poznański Ruch Obywatelski Ryszarda Grobelnego. Z informacji Głosu Wielkopolskiego wynika, że rozmowy w tej sprawie prowadził z byłym prezydentem radny Marek Sternalski. Obaj panowie zaprzeczają jednak tym informacjom.

Według Głosu rozmowy zakończyły się fiaskiem, bo PRO nie jest zainteresowane koalicją - Być może byłoby to możliwe, gdyby Jacek Jaśkowiak nie potępiał wszystkich dokonań poprzednich władz miasta. Platforma, mimo wszystko, nie ufa Tomaszowi Lewandowskiemu, więc są w kropce - twierdzi informator Głosu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro