Reklama
Reklama

Oto dlaczego opublikowaliśmy zdjęcie mężczyzny w koszulce patriotycznej na miejscu dla matek z dziećmi

fot. M.S.
fot. M.S.

W poniedziałek na naszym profilu w serwisie facebook opublikowaliśmy zdjęcie krótko obciętego mężczyzny na miejscu dla matek z dziećmi. Mężczyzna miał na sobie koszulkę patriotyczną. Zdjęcie pozostawiliśmy bez komentarza.

Zdjęcie obejrzało ponad 70 tysięcy osób. 195 osób zdjęcie to polubiło, 100 osób rozbawiło, a 8 zdjęcie "pokochało", ale w komentarzach zawrzało. "Co za antynarodowa propaganda" - zarzucał Błażej, "Dzielni towarzysze z partii komunistycznej razem złapali na gorącym uczynku polskiego faszystę" - pisze Bart. "No i? Jak nie ma kobiety z dzieckiem to można usiąść. Robicie jakieś insynuacje?" -skomentował Łukasz, i tylko ten jeden komentarz polubiło 269 osób. To dużo.

Szanujemy każdego z 1 mln naszych czytelników. Z równą dokładnością relacjonujemy zarówno miesięcznice smoleńskie jak i marsze KOD. No więc o co chodzi? Wyjaśniamy. Zdjęcie to zostało wykonane w czwartek 6 lipca. W tramwaju wszystkie miejsca były zajęte, i większość pasażerów stała. Autor tego zdjęcia nie pamięta, aby stała tam również matka z dzieckiem na ręku, lub osoba będąca w widocznej ciąży. Zakładając, że takich osób nie było w tramwaju, mężczyzna w patriotycznej koszulce nie złamał regulaminu ZTM. Zgodnie z nim "pasażer zajmujący miejsce wyznaczone w pojeździe dla kobiet ciężarnych i osób z dzieckiem na ręku oraz dla osób starszych i niepełnosprawnych zobowiązany jest do jego zwolnienia w razie zgłoszenia chęci zajęcia tego miejsca przez osoby, dla których jest ono przeznaczone."

Zaledwie dwa dni przed publikacją zdjęcia mężczyzny w koszulce patriotycznej na miejscu dla matek z dziećmi, w sobotę 8 lipca, Młodzież Wszechpolska spacerowała po ulicach Poznania z wydrukowanymi 3 zdjęciami uchodźców (co także relacjonowaliśmy). Chodzili i pytali poznaniaków, czy na zdjęciach, na których było łącznie ok kilkuset mężczyzn ktoś widzi matki z dziećmi, które Jacek Jaśkowiak chce zaprosić do Poznania, sugerując, że wśród 5 milionów osób, jakie uciekły z Syrii takich nie ma.

Jak łatwo obie strony konfliktu politycznego w Polsce wyciągają wnioski na podstawie zdjęcia. Jak bardzo irytuje to drugą stronę...

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
17.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro