Reklama
Reklama

Pies przywiązany do drzewa z łapami związanymi taśmą

fot. Schronisko Ostrów
fot. Schronisko Ostrów

O odnalezieniu psa na terenie kompleksu leśnego w rejonie Wielowsi poinformowali pracownicy schroniska dla zwierząt z Ostrowa Wielkopolskiego. Pies był przywiązany do drzewa, a dodatkowo tylne łapy miał skrępowane taśmą.

Film z odnalezionym psem zamieścili w Internecie pracownicy schroniska, którzy nie ukrywają szoku -Myśleliśmy, że widzieliśmy już wszystko, że nic nas nie zaskoczy. We wtorek pewien mężczyzna będąc głęboko w lesie we Wielowsi usłyszał szczekanie psa, ale myśląc, że ktoś jest na spacerze z psem poszedł dalej. Dzisiaj w tym samym miejscu słyszał już nie szczekanie a przeraźliwe skomlenie. Postanowił to sprawdzić i to co zobaczył przechodzi ludzkie pojęcie. W środku lasu do drzewa był przywiązany pies i aby dodatkowo utrudnić mu ewentualne uwolnienie miał związane tylne łapy. Jak okrutnym człowiekiem trzeba być, aby pozostawić swojego przyjaciela na pewną śmierć, śmierć w strasznych męczarniach? - czytamy w opisie załączonym do filmu.

Pies natychmiast trafił pod opiekę schroniska, a poszukiwaniem sprawcy zajęła się policja. Obojętni nie pozostali Internauci, którzy nadali sprawie rozgłos za pośrednictwem serwisów społecznościowych. Ostatecznie psa rozpoznała osoba z jednego z okolicznych schronisk, która wcześniej wydała go do adopcji i w ten sposób udało się dotrzeć do jego opiekunów.

Odpowiedzialnym za porzucenie psa okazał się 20-letni mężczyzna. Z ustaleń portalu Ostrow24.tv wynika, że jego ojciec miał tłumaczyć, że syn jest chory i nie wie, dlaczego tak postąpił, ale w ramach zadośćuczynienia jest gotów wpłacić pieniądze na rzecz schroniska. Sprawę będą dalej badali policjanci, a mężczyzna może usłyszeć zarzuty znęcania nad zwierzętami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro