Reklama
Reklama

Norwegowie szykują się na przyjazd kibiców Kolejorza. Zwiększono środki bezpieczeństwa

fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum
fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum

W czwartek Lech Poznań zagra na wyjeździe z norweskim FK Haugesund. Gospodarze specjalnie przygotowują się na przyjazd fanów Kolejorza.

Oba kluby zmierzą się w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy. Choć podczas ostatniego meczu w Macedonii kibice z Wielkopolski nie sprawili żadnych kłopotów, Norwegowie czekają na ich przyjazd z pewnymi obawami.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Dyrektor generalny FK Haugseund, Erik Opedal, w rozmowie z "Sveio Bladet" przyznał, że czwartkowemu spotkaniu towarzyszyć będą dodatkowe środki bezpieczeństwa. - Jest to spowodowane historią wyjazdów kibiców z Poznania. W działania zaangażowana jest policja i PST (policyjna służba specjalna - przyp. red.) - powiedział. Dodał, ze służby zapewnią bezpieczeństwo na stadionie.

Mówiąc o historii przedstawiciel norweskiego klubu ma na myśli m.in. wydarzenia sprzed dwóch lat. Fani Lecha starli się wówczas w Sarajewie z sympatykami lokalnego FK. Rannych zostało kilkanaście osób. Zachowanie kibiców z Poznania miało być reakcją na prowokacje ze strony Bośniaków.

Początek czwartkowego meczu o 20:00. Decyzja o ewentualnej transmisji telewizyjnej nie została jeszcze podjęta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
1.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro