Reklama
Reklama

Autokar poznańskiego biura podróży miał wypadek w Serbii. Nie żyje jedna osoba

fot. Jovan Vignjevic/www.facebook.com/jovan.vignjevic.16
fot. Jovan Vignjevic/www.facebook.com/jovan.vignjevic.16

Przed godziną dziesiątą na drodze pomiędzy Suboticą a Novym Sadem w Serbii doszło do wypadku z udziałem autokaru należącego do poznańskiego biura podróży Fun Club. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł jeden z kierowców autobusu.

O wypadku jako pierwsza poinformowała serbska telewizja RTC. Z informacji przekazanych przez dziennikarzy stacji wynika, że zginęła jedna osoba - Ofiarą śmiertelną jest 50-letni kierowca, który siedział obok kierowcy prowadzącego pojazd. Bardzo nad tym ubolewamy - powiedziała w rozmowie z portalem Onet.pl Anna Białek z poznańskiego biura podróży. Biuro podróży poinformowało, że sytuacja została szybko opanowana, a pozostali podróżujący nie doznali obrażeń zagrażających życiu - Sytuacja jest opanowana; zaraz po wypadku na miejscu pojawiły się służby, które zadbały o bezpieczeństwo poszkodowanych. Autokarem podróżowało 50 osób plus załoga, zostali poddani rutynowym badaniom. W tym momencie cztery osoby przebywają w szpitalu i są badane. Jedną z tych osób jest kierowca autokaru, który ma m.in. zszywaną głowę - relacjonowała Białek. Biuro podróży wysłało już na miejsce zdarzenia autokary, które przewiozą pasażerów do Polski.

Informacje o wypadku podało również Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Na miejsce zdarzenia udał się polski konsul, a dla rodzin poszkodowanych uruchomiono specjalny telefon+38163328456.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
12℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
19.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro