Reklama

ZDM chce przebudować skrzyżowania Marcelińskiej z Grochowską i Przybyszewskiego

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Przebudowa ma na celu usprawnienie komunikacji pieszych i rowerzystów w rejonie skrzyżowań. Na stronie ZDM opublikowano wstępne koncepcje zmian, a do 24 lipca mieszkańcy mogą przesyłać swoje opinie na ich temat.

Planowane zmiany związane są z realizacją wybranych w budżecie obywatelskim pasów rowerowych w ciągu ulicy Marcelińskiej. Dla skrzyżowania z ulicą Grochowską przygotowano jeden wariant zmian -Zakłada on budowę fragmentów dróg rowerowych przed skrzyżowaniami. Dzięki temu obsłużony zostanie dojazd do stacji roweru miejskiego oraz połączone zostaną pasy rowerowe z istniejącą drogą rowerową na ul. Marcelińskiej. W tym celu zaplanowano również zabudowę zatoki autobusowej w północno-zachodniej części skrzyżowania. Uzupełnieniem są proponowane przejazdy rowerowe przez wszystkie cztery wloty skrzyżowania - informuje ZDM.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Więcej zmian może zajść natomiast na skrzyżowaniu z ulicą Przybyszewskiego. W tym przypadku zaproponowano dwa warianty. Pierwszy zakłada wprowadzanie zmian bez przebudowy, a drugi z przebudową skrzyżowania -Wariant I zakłada wytyczenie pasów rowerowych na ul. Marcelińskiej aż do ul. Przybyszewskiego i zakończenie ich śluzami typu I. Zakłada się również utworzenie śluz rowerowych typu III mających ułatwić rowerzystom włączenie się do ruchu w ul. Marcelińską z drogi rowerowej usytuowanej pomiędzy jezdniami ul. Przybyszewskiego. Wariant II zakłada rozbudowę skrzyżowania - dobudowę prawoskrętu dla samochodów jadących od zachodu w kierunku ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz wyznaczenie pasa rowerowego na ul. Marcelińskiej aż do skrzyżowania z ul. Przybyszewskiego (analogicznie jak w wariancie I). Wariant II zakłada również budowę przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego po północnej stronie skrzyżowania - w miejscu, gdzie obecnie przejście nie występuje - wyjaśnia ZDM.

Wszystkie koncepcje są w tej chwili konsultowane, a uwagi do nich można przesyłać na adres [email protected].

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro