Reklama
Reklama

Wiceprezydent Poznania straci stanowisko? Tego chcą działacze PO

Działacze Platformy Obywatelskiej i ważni urzędnicy naciskają na prezydenta Jacka Jaśkowiaka w sprawie dymisji Tomasza Lewandowskiego.

Taką informację podaje poniedziałkowy "Głos Wielkopolski". Politycy PO nie chcą doprowadzić do sytuacji, gdy zastępca Jaśkowiaka zadeklaruje, że stanie ze swoim szefem do walki o prezydencki fotel w 2018 roku. - Nie mamy w tym żadnego politycznego interesu, żeby karmić przed wyborami lewicę - mówił jeden z radnych.

Prezydent Jaśkowiak oficjalnie chwali wiceprezydenta Lewandowskiego i deklaruje chęć współpracy z lewicą podczas wyborów. Sam Lewandowski nie chce zdradzać swoich planów, ale podkreśla, że umowa z prezydentem obowiązuje do końca obecnej kadencji, a po obu stronach jest wola kontynuowania współpracy.

Kandydatem do zastąpienia Lewandowskiego jest według "Głosu Wielkopolskiego" Michał Prymas, obecnie członek zarządu ZKZL. Kierował on miejskimi spółkami jeszcze za czasów Ryszarda Grobelnego, był również szefem Narodowego Centrum Sportu w Warszawie. Pozostaje bezpartyjny, choć w PO cenią jego doświadczenie i profesjonalizm.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro