Reklama
Reklama

16-latek ukradł rodzicom swojej koleżanki kilkanaście tysięcy złotych

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci w Środzie Wielkopolskiej zatrzymali 16-latka, który ukradł z domu rodziców swojej koleżanki oszczędności. Pieniądze ukrył w kopercie w swoim pokoju. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Na początku lipca do policjantów w Środzie Wielkopolskiej przyszła zdenerwowana kobieta. Mieszkanka powiatu średzkiego poinformowała, że z jej domu zniknęły zniknęły oszczędności. W mieszkaniu nie było śladów włamania - nie było też zaoszczędzonych kilkunastu tysięcy złotych. W sprawie przesłuchane zostały wszystkie osoby, które w ostatnim czasie mogły przebywać w okradzionym domu.

Zebrany materiał dowodowy skierował podejrzenia detektywów na 16 -latka, który przyjaźnił się z jedną z córek właścicieli. Podjęte przeszukanie w miejscu zamieszkania młodego chłopka potwierdziło przypuszczenia policjantów. W pokoju nastolatka kryminalni odnaleźli ukrytą kopertę ze sporym plikiem banknotów. Ich ilość oraz nominały pasował idealnie do kwoty, która zniknęła z domu okradzionej kobiety - informuje mł. asp. Edyta Kwietniewska z policji w Środzie Wielkopolskiej. Wina 16-latka nie budziła żadnych wątpliwości. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezioną gotówkę, która trafi do prawowitych właścicieli - dodaje.

Sprawą nastolatka zajmie się sąd rodzinny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro