Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

W Poznaniu ruszył 10. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator

j
piątek, 7.07.2017 r.
godz. 10.24
j | piątek, 7.07.2017 r., godz. 10.24
W Poznaniu ruszył 10. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator
Materiały prasowe - fot. Animator

W piątek w Poznaniu rusza Festiwal Filmów Animowanych Animator. Tematyką dominującą tej edycji będzie polityka i wydarzenia społeczne.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Festiwal Animator odbywa się w naszym mieście już po raz dziesiąty. Tegoroczna edycja festiwalu to także kulminacja obchodów 70 - lecia polskiej animacji. Potrwa do 13 lipca. Impreza to nie tylko przegląd światowego kina artystycznego, warsztaty, wystawy i wiele atrakcji. Szczególnie zapraszamy na niezwykle wzruszający film "Ekhel i Ernest". Po seansie dzieci będą mogły skorzystać z wielu ciekawych zajęć przygotowanych przez sektor "Animator dla najmłodszych" - mówi Filip Kozłowski, Koordynator Programu i Konkursu.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu Animator dominować będzie polityka i wydarzenia społeczne. Ponadto od tego roku Animator będzie także nominował filmy do prestiżowej statuetki Oscara w kategorii Animowany Film Krótkometrażowy. Tradycyjnie w związku z festiwalem do Poznania przyjadą goście z całego świata. Niewątpliwą gwiazdą festiwalu będzie w tym roku David Silverman, twórca popularnych "Simsonów". Przyjedzie także Mike Johnson, współreżyser "Gnijącej Panny Młodej", a także wielu innych charyzmatycznych artystów - dodaje Filip Kozłowski.

Ponadto z okazji jubileuszu polskiej animacji rodzimi artyści zaprezentują filmy, które w czasach PRL-u nie przeszły przez cenzurę władzy. Szczegóły dotyczące Festiwal Filmów Animowanych Animator można znaleźć tutaj.

Reklama