Reklama

Przed dawnym dworcem PKP postawiono kontener z kasami biletowymi

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Nietypowy punkt sprzedaży biletów w kontenerze pojawił się przed dawnym dworcem PKP. Jak informuje PKP nie jest to rozwiązanie tymczasowe związane z remontem Dworca Zachodniego.

Na pl. Dworcowym przy I peronie pojawił się kontener z kasami biletowymi - poinformował nas czytelnik, który zastanawia się co to jest i dlaczego pojawił się w tym miejscu.

Przypomnijmy, że jak wcześniej informowaliśmy kontener, który miał pełnić funkcję dworca tymczasowego miał wstępnie pojawić na czas remontu Dworca Zachodniego. Miały się w nim znajdować nie tylko kasy biletowe, ale też toalety oraz poczekalnia. Choć byłoby to znacznym ułatwieniem dla pasażerów PKP ostatecznie wycofało się z pomysłu tłumacząc, że postawienie kontenera jest niemożliwe ze względu na prowadzone w rożnych miejscach prace na terenie kompleksu.

Z pytaniem, czy jednak PKP zmieniło zdanie i postawiło dworzec tymczasowy w tej formie zwróciliśmy się do biura prasowego PKP. Umieszczony na peronie kontener stanowi dodatkowy punkt sprzedaży biletów. Nie pełni on funkcji dworca tymczasowego - odpowiada Aleksandra Grzelak, Wydział Prasowy Biuro Komunikacji i Promocji Polskie Koleje Państwowe S.A.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro