Reklama
Reklama

Przed dawnym dworcem PKP postawiono kontener z kasami biletowymi

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Nietypowy punkt sprzedaży biletów w kontenerze pojawił się przed dawnym dworcem PKP. Jak informuje PKP nie jest to rozwiązanie tymczasowe związane z remontem Dworca Zachodniego.

Na pl. Dworcowym przy I peronie pojawił się kontener z kasami biletowymi - poinformował nas czytelnik, który zastanawia się co to jest i dlaczego pojawił się w tym miejscu.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Przypomnijmy, że jak wcześniej informowaliśmy kontener, który miał pełnić funkcję dworca tymczasowego miał wstępnie pojawić na czas remontu Dworca Zachodniego. Miały się w nim znajdować nie tylko kasy biletowe, ale też toalety oraz poczekalnia. Choć byłoby to znacznym ułatwieniem dla pasażerów PKP ostatecznie wycofało się z pomysłu tłumacząc, że postawienie kontenera jest niemożliwe ze względu na prowadzone w rożnych miejscach prace na terenie kompleksu.

Z pytaniem, czy jednak PKP zmieniło zdanie i postawiło dworzec tymczasowy w tej formie zwróciliśmy się do biura prasowego PKP. Umieszczony na peronie kontener stanowi dodatkowy punkt sprzedaży biletów. Nie pełni on funkcji dworca tymczasowego - odpowiada Aleksandra Grzelak, Wydział Prasowy Biuro Komunikacji i Promocji Polskie Koleje Państwowe S.A.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro