Reklama
Reklama

Młodzież Wszechpolska wydała "akt politycznego zgonu" Jackowi Jaśkowiakowi

fot. Facebook
fot. Facebook

"Akt zgonu politycznego" wystawiła Młodzież Wszechpolska prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi, zarzucając mu jednocześnie brak szacunku wobec własnych obywateli.

Prezydent Poznania był jednym z dwunastu (dokładnie jedenastu - prezydent Katowic był wówczas w podróży) gospodarzy polskich miast, którzy kilka dni temu podpisali w Gdańsku deklarację o współdziałaniu w zakresie migracji. Zakłada ona m.in. pomoc w osiedlaniu się osobom spoza Polski.
To nie spodobało się Wszechpolakom. Na ich facebookowym profilu pojawił się "akt zgonu politycznego". Jako "przyczyny" podano liberalizm, multikulturalizm i głupotę. Choć profil wielkopolskiej MW ma nieco ponad 1000 fanów, to jako autora dokumentu podpisano "Naród Polski".
- Jest to środek wyrazu artystycznego, mający na celu zwrócenie uwagi na brak szacunku ze strony prezydenta wobec własnych obywateli, którzy w sposób jasny w większości sprzeciwiają się sprowadzaniu multikulturalizmu - mówił w rozmowie z telewizją WTK Ziemowit Przebitkowski, szef poznańskiej Młodzieży Wszechpolskiej.
Środowisko prezydenta nie chce szerzej komentować sprawy. - Jeśli ktoś nie ma do zaoferowania nic merytorycznego, to ucieka się do happeningów - powiedziała Hanna Surma, rzecznika Jacka Jaśkowiaka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro