Reklama
Reklama

Kolejne pieniądze dla Poznania: na remont trasy Kórnicka - Żegrze i budowę torowiska na Unii Lubelskiej

Ponad 100 milionów złotych dofinansowania gwarantują Poznaniowi umowy podpisane w środę w Ministerstwie Rozwoju.

Już wcześniej informowaliśmy o środkach, które wspomogą MPK w zakupie 60 tramwajów. To jednak nie koniec wiadomości dotyczących komunikacji zbiorowej.

Miasto Poznań jest beneficjentem umowy dotyczącej projektu przebudowy trasy tramwajowej Kórnicka - os. Lecha - rondo Żegrze wraz z budową odcinka od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej. Stolica Wielkopolski otrzyma prawie 57 mln zł, czyli prawie jedną trzecią wartości inwestycji.

Przebudowanie zostanie torowisko na odcinku od przystanku Kórnicka do os. Lecha oraz od os. Lecha do ronda Żegrze. Ma być ono bardziej trwałe, a nowoczesne technologie pozwolą na ograniczenie drgań i hałasu. Ponadto powstanie 800-metrowy odcinek pomiędzy rondem Żegrze a ową pętlą przy ul. Unii Lubelskiej.

- Budowa nowego odcinka trasy lepiej skomunikuje z resztą miasta duże osiedla przy ul. Falistej i Unii Lubelskiej. Liczymy na to, że dzięki niemu więcej osób będzie chciało korzystać z transportu publicznego. Ważne jest również to, że za sprawą realizacji tego projektu zwiększy się atrakcyjność terenów inwestycyjnych w tym rejonie - powiedział prezydent Jacek Jaśkowiak.

- Warto podkreślić, że jest to pierwszy oceniony pozytywnie projekt o dofinansowanie w ramach Działania 6.1 "Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach" Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, spośród sześciu, jakie złożyliśmy w grudniu ubiegłego roku. Ocena pozostałych również zmierza ku końcowi, a to oznacza, że już niebawem może dojść do formalnego potwierdzenia przyznania kolejnych dotacji i - w konsekwencji - rozpoczęcia realizacji kolejnych zaplanowanych projektów - dodał wiceprezydent Maciej Wudarski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro