Reklama
Reklama

MPK dostało pieniądze na nowe tramwaje. Obsłużą m.in. Naramowice

Moderus Gamma fot. Modertrans Poznań

W środę w Ministerstwie Rozwoju podpisano umowę gwarantującą MPK Poznań 50 milionów złotych dofinansowania na zakup nowych tramwajów.

Przewoźnik rozstrzygnął w ostatnim czasie dwa duże przetargi. Pierwszy dotyczył 10 tramwajów dwukierunkowych Moderus Beta, które już jeżdżą po Poznaniu. Drugi obejmował dostarczenie całkowicie nowych bimb niskopodłogowych: w latach 2018-19 na ulicach stolicy Wielkopolski pojawi się 50 tego typu pojazdów.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 30 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

20 spośród tych ostatnich to tramwaje dwukierunkowe, przewidziane głównie do kursowania po planowanej trasie na Naramowice.

- Pewną ciekawostką jest, że wśród dziś podpisywanych umów nasz projekt jest największy, jegołączna wartość to 450,30 mln zł. Unijne dofinansowanie wynosi natomiast 50 mln zł. Nie ukrywam, że liczymy na zwiększenie tego poziomu w przyszłości, i o to będziemy zabiegać. Atutem tego projektu jest jego wysoki stan zaawansowania - przetargi, jak wspomniałem, zostały już rozstrzygnięte, projekt uzyskał akceptację specjalistów inicjatywy Jaspers, co nieomalże gwarantuje obligatoryjne zatwierdzenie projektu jako dużego przez Komisję Europejską - komentował Wojciech Tulibacki, prezes Zarządu MPK Poznań Sp. z o.o.

Pod koniec ubiegłego roku MPK uzyskało dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 67 mln zł. Środki przeznaczono na zakup Moderusów Beta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro