Reklama

Swarzędz buduje węzły przesiadkowe i kupuje nowe autobusy

fot. UMiG Swarzędz
fot. UMiG Swarzędz

W ramach projektu ""Rozwój niskoemisyjnej mobilności miejskiej na terenie Gminy Swarzędz" postaną dwa węzły przesiadkowe przy dworcach na terenie gminy, a dodatkowo swarzędzka komunikacja wzbogaci się o cztery nowe autobusy.

Wniosek o dofinandowanie projektu Swarzędz złożył jesienią ubiegłego roku, a kilka dni temu podpisana została umowa o dofinansowanie. W ramach projektu powstaną węzły przesiadkowe przy dworach w Swarzędzu i Kobylnicy. W Swarzędzu powstaną dwa obiekty Park & Ride dla 94 samochodów i dwa obiekty Bike & Ride dla 30 rowerów, a w Kobylnicy jeden obiekt Park & Ride dla 22 samochodów oraz dwa obiekty Bike & Ride dla 20 rowerów. Wzmocniona zostanie również swarzędzki przewoźnik, do którego trafią cztery nowe autobusy. Całkowicie niskopodłogowe autobusy będą miały 12 metrów długości i będą mogły przewozić 85 osób.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Inwestycja w Kobylnicy już się rozpoczęła, a przetarg na dostawę autobusów wygrała firma Solaris.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro