Utrudnienia komunikacyjne na północy Poznania. Przez remonty trzech przejazdów kolejowych autobusy zmienią trasy
Pasażerowie komunikacji zbiorowej w dniach od 29 czerwca do 1 lipca muszą się liczyć ze zmianami. W związku z remontem zamknięte zostaną kolejno trzy przejazdy kolejowe w północnej części Poznania, na ulicach: Morasko, Umultowskiej i Naramowickiej.
29 czerwca w godzinach od 6:00 do 22:00 zamknięty będzie przejazd na ulicy Morasko. Autobusy na liniach nr 901, 902, 903 i 904 przez cały dzień kursować będą objazdem przez ul. Mateckiego i Obornicką: obsługa ulicy Leśnej w Suchym Lesie będzie realizowana przez autobusy linii nr 902, a wszystkie kursy niniejszej linii skrócone będą do pętli Morasko. Dojazd do pętli Suchy Las/Działki będzie możliwy autobusami linii nr 901 - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.
Linia nr 901
OS. SOBIESKIEGO - Szeligowskiego - Szymanowskiego - Stróżyńskiego - Mateckiego - Obornicka - Suchy Las, Bogusławskiego - SUCHY LAS/DZIAŁKI - Suchy Las, Bogusławskiego - Suchy Las, Sucholeska - ... - SUCHY LAS/OS. GRZYBOWE
Linia nr 902
OS. SOBIESKIEGO - Szeligowskiego - Szymanowskiego - Stróżyńskiego - Mateckiego - Obornicka - Suchy Las, Leśna - Morasko - MORASKO
Linia nr 903
OS. SOBIESKIEGO - Szeligowskiego - Szymanowskiego - Stróżyńskiego - Mateckiego - Obornicka - Suchy Las, Obornicka - ZŁOTNIKI/PARK NICKEL
Linia nr 904
OS. SOBIESKIEGO - Szeligowskiego - Szymanowskiego - Stróżyńskiego - Mateckiego - Obornicka - Suchy Las, Obornicka - ... - ZŁOTNIKI/WIEŚ
Z użytkowania wyłączony zostanie przystanek: Wietrzna n/ż.
Z kolei 30 czerwca w godzinach od 6:00 do 22:00 trzeba się liczyć z utrudnieniami na ulicy Umultowskiej, gdzie z powodu remontu zostanie zamknięty przejazd kolejowy. W tym dniu nie będzie kursować linia nr 98. na liniach nr 67 i 911 autobusy kursować będą po stałej trasie - w obu kierunkach - przez ul. Dzięgielową i pętlę Różany Potok. Na linii nr 348 autobusy będą kursować ulicami: Morasko i Jaśkowiaka.
Linia nr 67
RONDO ŚRÓDKA - Jana Pawła II - Wyszyńskiego - Garbary - Szelągowska - Naramowicka - Dzięgielowa - Os. Różany Potok - Dzięgielowa - Naramowicka - RADOJEWO.
Linia nr 911
RONDO ŚRÓDKA - Jana Pawła II - Wyszyńskiego - Garbary - Szelągowska - Naramowicka - Dzięgielowa - Os. Różany Potok - Dzięgielowa - Naramowicka - Radojewo - Biedrusko/Poznańska - Biedrusko/Zjednoczenia - BIEDRUSKO PARK
Linia nr 348
OS. SOBIESKIEGO - Szeligowskiego - Szymanowskiego - Stróżyńskiego - Mateckiego - Morasko - Jaśkowiaka - Radojewo - Biedrusko/Poznańska - Biedrusko/Zjednoczenia - Promnice/Wojska Polskiego - Bolechowo-Os./Obornicka - Szlachęcin/ - M. Goślina/Kutrzeby - M. Goślina/Długa - M. Goślina/Poznańska - M. Goślina/Mostowa - M. Goślina/Kolejowa - M. Goślina/Rogozińska - Przebędowo/ - PRZEBĘDOWO PĘTLA
Z użytkowania wyłączone zostaną przystanki: UAM Wydział Fizyki, UAM Kampus, UAM Wydział Geografii.
Natomiast 1 lipca w godzinach od 6:00 - 22:00 zamknięty będzie przejazd na ulicy Naramowickiej Autobusy na liniach nr 67 i 911 przez cały dzień pojadą objazdem ulicami: Łużycką, Umultowską, Krygowskiego i Dzięgielową. W celu poprawy dojazdu z centrum do Naramowic w godz. 5.00 - 22.30 uruchomiona zostanie dodatkowo linia nr 47, po swej stałej trasie BORANTA - CHWALISZEWO (co 30 minut) - dodaje Trzebiatowski.
Linia nr 47
RONDO ŚRÓDKA - CHWALISZEWO Linia nr 67 RONDO ŚRÓDKA - Wyszyńskiego - Garbary - Szelągowska - Naramowicka - Łużycka - Umultowska - Krygowskiego - Dzięgielowa - Naramowicka - Radojewo - RADOJEWO
Linia nr 911
RONDO ŚRÓDKA - Wyszyńskiego - Garbary - Szelągowska - Naramowicka - Łużycka - Umultowska - Krygowskiego - Dzięgielowa - Naramowicka - ... - BIEDRUSKO/PARK
Z użytkowania wyłączone zostaną przystanki Burysława i Maków Polnych.