Reklama
Reklama

Plakaciarz złapany na gorącym uczynku. Po próbie ucieczki został ukarany mandatem

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

Strażnicy miejscu z Jeżyc pełniący swoje obowiązki w ramach patrolu rowerowego na słupach trakcyjnych PST zauważyli świeżo porozklejane plakaty. Po krótkim czasie zauważyli też plakaciarza, który pomimo próby podjęcia ucieczki odpowie za swoje czyny, jak się okazało również te z przeszłości.

W ubiegły piątek uwagę patrolu rowerowego straży miejskiej z Jeżyc przykuły świeżo porozklejane na słupach trakcyjnych PST oraz skrzynkach energetycznych plakaty. Okazało się, że sprawca był blisko. Rozklejał właśnie kolejne afisze w okolicy ulic Wąskiej i Kościelnej.

Podczas legitymowania podjął on próbę ucieczki. Ujęty jednak został przez strażników po krótkim pościgu. Mężczyznę wylegitymowano, a dodatkowo za pośrednictwem policjantów potwierdzono aktualność miejsca zameldowania (Chodzież). Okazało się bowiem, że strażnik rozpoznał w nim sprawcę podobnego czynu zabronionego popełnionego w roku ubiegłym na ul. Niestachowskiej zakończonego wtedy skuteczną ucieczką plakaciarza - informują strażnicy miejscy.

Mężczyzna został ukarany mandatem. Odpowie też za swoje zeszłoroczne przewinienia, jednak zostaną one rozpatrzone w innym trybie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro