Reklama
Reklama

Ul. Królowej Jadwigi bez tramwajów do końca wakacji!

fot. Jacek Molski

W sobotę rozpoczął się kolejny zaplanowany na ten rok remont. Tym razem prace torowo - sieciowe prowadzone są na ulicy Królowej Jadwigi. Tramwaje zmieniły trasy. Remont ma się zakończyć do 31 sierpnia.

W związku z planowanym remontem do końca wakacji zmienionymi trasami będą kursować linie tramwajowe nr 2, 7, 9, 15 i 20. Zawieszone zostanie kursowanie linii nr 6, 12 oraz 18, a uruchomiona zostanie linia autobusowa T6.

Linia nr 2:

OGRODY - Dąbrowskiego - Roosevelta - Święty Marcin - Towarowa - Matyi - Wierzbięcice - 28 Czerwca 1956 r. - DĘBIEC

Linia nr 6:

Linia zawieszona Linia nr 7: MIŁOSTOWO - Warszawska - Jana Pawła II - Zamenhofa - Hetmańska - Reymonta - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - OGRODY

Linia nr 9:

PIĄTKOWSKA - Trasa Winiarska - Winiarska - Wołyńska - Małopolska - al. Wielkopolska - Pułaskiego - Roosevelta - Święty Marcin - Towarowa - Matyi - Wierzbięcice - 28 Czerwca 1956 r. - DĘBIEC

Linia nr 12:

Linia zawieszona

Linia nr 13:

Trasa bez zmian, dwukrotnie zwiększona częstotliwość

Linia nr 15:

OS. SOBIESKIEGO - trasa PST - Dworzec Zachodni - Głogowska - Roosevelta - Grunwaldzka - BUDZISZYŃSKA

Linia nr 16:

Trasa bez zmian, dwukrotnie zwiększona częstotliwość

Linia nr 18:

Linia zawieszona

Linia nr 20:

OS. SOBIESKIEGO - trasa PST - Roosevelta - Fredry - Gwarna - Święty Marcin - MARCINKOWSKIEGO - pl. Wolności - Fredry - Roosevelta - trasa PST - OS. SOBIESKIEGO

Aby ułatwić pasażerom podróżowanie uruchomiona zostanie linia autobusowa "za tramwaj" T6. Autobusy tej linii będą kursowały w godzinach szczytu komunikacyjnego co 5 minut.

Linia T6:

DWORZEC ZACHODNI - Głogowska - Matyi - Królowej Jadwigi - Krzywoustego - RONDO RATAJE

W trakcie trwania prac z utrudnieniami muszą się liczyć również kierowcy. W związku z remontem torowisk na odcinku od ul. Półwiejska/Dolna Wilda do skrzyżowania z ul. Strzelecka/Droga Dębińska nastąpi zwężenie do dwóch pasów w każdą stronę. Obowiązywać też będzie ograniczenie prędkości do 40km/h. Na moście - od ul. Strzelecka/Dolna Wilda do ul. Juracka/Serafitek ruch pojazdów odbywać się będzie jednym pasem w każdą stronę, a prędkość maksymalna będzie ograniczona do 30km/h - informuje ZDM.

Prace zostaną podzielone na trzy etapy. W pierwszym zamknięty zostanie lewoskręt z ul. Królowej Jadwigi w ul. Strzelecką oraz lewoskręt z ul. Jurackiej w stronę centrum. W drugim dodatkowo ograniczenia pojawią się w rejonach skrzyżować z ul. Strzelecką (zakaz lewoskrętu z Drogi Dębińskiej) i Półwiejską (zwężenie do jednego pasa, przesuniecie przejścia dla pieszych). Natomiast w trzecim etapie stała organizacja ruchu powróci na odcinek mostowy ul. Królowej Jadwigi natomiast prace prowadzone będą między ul. Strzelecką i Półwiejską oraz na ul. Strzeleckiej przed skrzyżowaniem zul. Królowej Jadwigi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami!
17℃
9℃
Poziom opadów:
6.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro