Reklama

Od soboty tramwaje wracają na Piątkowo i Winogrady. Zaczyna się duży remont na Królowej Jadwigi

W sobotę na swoje trasy powrócą tramwaje kursujące na Piątkowską i Połabską. Nie oznacza to jednak końca remontów. Tego samego dnia rozpocznie się duży remont na Królowej Jadwigi.

Remont, który wyłączył z użytkowania pętle na Winogradach i Piątkowie, rozpoczął się 15 czerwca, a zakończy się zgodnie z planem 23 czerwca - W ramach prac torowych wymienione zostaną szyny łukowe (Winogrady-Murawa), zwrotnice, a także prowadzone będą prace przy sieci trakcyjnej na ul. Murawa. Jednocześnie wymieniana będzie nawierzchnia torowa i drogowa na przejeździe na ul. Armii Poznań i przeprowadzone zostaną prace w podstacji trakcyjnej zasilającej trasę na pętlę Piątkowska - wyjaśniał przed remontem ZTM. Wszystkie prace w tym miejscu zakończą się dziś, a od jutra tramwaje znów dojadą na Piątkowo i Winogrady.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Tego dnia rozpocznie się jednak kolejny remont, który przyniesie sporo zmian w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej. Remontowane będzie torowisko na ulicy Królowej Jadwigi (od Wierzbięcic do Ronda Rataje), a przy okazji prace zostaną przeprowadzone na Górnej Wildzie i Strzeleckiej -Przeprowadzona zostanie wymiana rozjazdów przy AWF i Górnej Wildzie, naprawa toru na odcinku prostym pomiędzy rozjazdami, wymiana słupów trakcyjnych. Jednocześnie naprawiony zostanie tor na obiekcie mostowym oraz pomiędzy mostem, a rozjazdem przy Drodze Dębińskiej. Wykonane zostaną także prace utrzymaniowe na odcinku rondo Rataje - ul. Serafitek: nastąpi wzmocnienie toru na przystanku "Serafitek", a także wymiana rozjazdu przy rondzie Rataje - tłumaczy Adam Majchrzycki z MPK.

W związku z planowanym remontem do końca wakacji zmienionymi trasami będą kursować linie tramwajowe nr 2, 7, 9, 15 i 20. Zawieszone zostanie kursowanie linii nr 6, 12 oraz 18, a uruchomiona zostanie linia autobusowa T6.

Linia nr 2:

OGRODY - Dąbrowskiego - Roosevelta - Święty Marcin - Towarowa - Matyi - Wierzbięcice - 28 Czerwca 1956 r. - DĘBIEC

Linia nr 6:

Linia zawieszona

Linia nr 7:

MIŁOSTOWO - Warszawska - Jana Pawła II - Zamenhofa - Hetmańska - Reymonta - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - OGRODY

Linia nr 9:

PIĄTKOWSKA - Trasa Winiarska - Winiarska - Wołyńska - Małopolska - al. Wielkopolska - Pułaskiego - Roosevelta - Święty Marcin - Towarowa - Matyi - Wierzbięcice - 28 Czerwca 1956 r. - DĘBIEC

Linia nr 12:

Linia zawieszona

Linia nr 13:

Trasa bez zmian, dwukrotnie zwiększona częstotliwość

Linia nr 15:

OS. SOBIESKIEGO - trasa PST - Dworzec Zachodni - Głogowska - Roosevelta - Grunwaldzka - BUDZISZYŃSKA

Linia nr 16:

Trasa bez zmian, dwukrotnie zwiększona częstotliwość

Linia nr 18:

Linia zawieszona

Linia nr 20:

OS. SOBIESKIEGO - trasa PST - Roosevelta - Fredry - Gwarna - Święty Marcin - MARCINKOWSKIEGO - pl. Wolności - Fredry - Roosevelta - trasa PST - OS. SOBIESKIEGO

Aby ułatwić pasażerom podróżowanie uruchomiona zostanie linia autobusowa "za tramwaj" T6. Autobusy tej linii będą kursowały w godzinach szczytu komunikacyjnego co 5 minut.

Linia T6:

DWORZEC ZACHODNI - Głogowska - Matyi - Królowej Jadwigi - Krzywoustego - RONDO RATAJE

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro