Reklama
Reklama

Od piątku LOT lata z Poznania do Lwowa

fot. Ławica
fot. Ławica

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o uruchomieniu połączenia lotniczego z Poznania do Tel Awiwu, a w piątek odbył się inauguracyjny lot pomiędzy Poznaniem a Lwowem.

O uruchomieniu przez LOT połączeń pomiędzy Lwowem a Poznaniem informowaliśmy pod koniec kwietnia na naszych łamach -Ukraina to dla LOT-u kluczowy rynek w Europie Środkowo-Wschodniej. Obserwujemy stale rosnący potencjał ruchu pasażerskiego z regionu, dlatego tym bardziej cieszymy się, że coraz więcej pasażerów z Ukrainy podróżujących do Polski i Europy wybiera LOT. Dzięki nowemu połączeniu z Poznania-Ławicy, chcemy iść o krok dalej i zaproponować pasażerom nie tylko szybkie i wygodne połączenie z Warszawą, ale także zapewnić im najwygodniejszą podróż bezpośrednio z i do Wielkopolski. Z drugiej strony, Lwów oprócz bogatego dorobku kulturowego i bliskiej Polakom historii posiada także atrakcyjne walory turystyczne - warto więc rozważyć kierunek jako propozycję na weekendowy wyjazd lub dłuższy letni wypoczynek - wyjaśniał wówczas Adrian Kubicki, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej.

Zgodnie z zapowiedziami loty będą wykonywane we wtorki i piątki samolotem Bombardier Q400. Samolot startuje z Poznania o godzinie 0:35 i ląduje we Lwowie o 2:55, a w drogę powrotną wyrusza o 4:15, aby wylądować o 4:55. Pierwszy lot odbył się w piątek, ale tym razem zabrakło tradycyjnego salutu wodnego, bo w czasie startu samolotu nad poznańskie lotnisko dotarła burza i opady deszczu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
36.68 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro