Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak o zabudowie Sołacza: "Nie jesteśmy w stanie ochronić wszystkich miejsc, bo wówczas musielibyśmy płacić odszkodowania liczone w dziesiątki milionów złotych"

fot. UMP
fot. UMP

Zgodnie z zapowiedziami Jacek Jaśkowiak spotkał się ostatnio z mieszkańcami Sołacza. Na spotkaniu poruszono między innymi kwestię zabudowy kolejnych terenów zielonych na terenie osiedla.

Spotkanie na Sołaczu odbyło się w ramach cyklicznych spotkań prezydenta z mieszkańcami Poznania. Wśród mieszkańców Sołacza zdecydowanie najwięcej emocji wzbudziła kwestia zabudowy kolejnych fragmentów osiedla - Mam świadomość, że Sołacz i Malta są najtrudniejszymi terenami. Są to części miasta najbardziej cenne dla deweloperów i to widać po cenie nowowybudowanych mieszkań, które osiągają pułap około 10000zł/m2. - mówił Jacek Jaśkowiak i dodawał - Nie jesteśmy w stanie ochronić wszystkich miejsc, bo wówczas musielibyśmy płacić odszkodowania liczone w dziesiątki milionów złotych. Mam świadomość, że nie spełnimy oczekiwań wszystkich mieszkańców. Szukamy kompromisów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Prezydent Poznania tłumaczył też jak doszło do zabudowy niektórych działek -Niektórych terenów, na których były wydane warunki zabudowy, nie udało się obronić przed zakusami deweloperów. Nie możemy jednak zakazać budowy, kiedy ma on wszystkie niezbędne pozwolenia. Takie były przepisy i ktoś to wykorzystał. Prezydent zapewniał jednak, że ochrona klinów zieleni jest jednym z priorytetów poznańskiej polityki -Kliny zieleni takie jak park Wodziczki, Sołacki, czy tereny wokół Rusałki są naszymi płucami. Dzięki nim jeszcze oddychamy w Poznaniu. W Poznaniu 27% miasta to tereny zielone. Dla porównania w Łodzi jest to tylko 14%, w Warszawie podobnie. Będziemy chronić te kliny zieleni w tym zakresie, który jest możliwy - podsumował prezydent.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
18.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro