Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Jacek Jaśkowiak o zabudowie Sołacza: "Nie jesteśmy w stanie ochronić wszystkich miejsc, bo wówczas musielibyśmy płacić odszkodowania liczone w dziesiątki milionów złotych"

BS
piątek, 23.06.2017 r.
godz. 10.10
BS | piątek, 23.06.2017 r., godz. 10.10
Jacek Jaśkowiak o zabudowie Sołacza: Nie jesteśmy w stanie ochronić wszystkich miejsc, bo wówczas musielibyśmy płacić odszkodowania liczone w dziesiątki milionów złotych
fot. UMP

Zgodnie z zapowiedziami Jacek Jaśkowiak spotkał się ostatnio z mieszkańcami Sołacza. Na spotkaniu poruszono między innymi kwestię zabudowy kolejnych terenów zielonych na terenie osiedla.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Spotkanie na Sołaczu odbyło się w ramach cyklicznych spotkań prezydenta z mieszkańcami Poznania. Wśród mieszkańców Sołacza zdecydowanie najwięcej emocji wzbudziła kwestia zabudowy kolejnych fragmentów osiedla - Mam świadomość, że Sołacz i Malta są najtrudniejszymi terenami. Są to części miasta najbardziej cenne dla deweloperów i to widać po cenie nowowybudowanych mieszkań, które osiągają pułap około 10000zł/m2. - mówił Jacek Jaśkowiak i dodawał - Nie jesteśmy w stanie ochronić wszystkich miejsc, bo wówczas musielibyśmy płacić odszkodowania liczone w dziesiątki milionów złotych. Mam świadomość, że nie spełnimy oczekiwań wszystkich mieszkańców. Szukamy kompromisów.

Prezydent Poznania tłumaczył też jak doszło do zabudowy niektórych działek - Niektórych terenów, na których były wydane warunki zabudowy, nie udało się obronić przed zakusami deweloperów. Nie możemy jednak zakazać budowy, kiedy ma on wszystkie niezbędne pozwolenia. Takie były przepisy i ktoś to wykorzystał. Prezydent zapewniał jednak, że ochrona klinów zieleni jest jednym z priorytetów poznańskiej polityki - Kliny zieleni takie jak park Wodziczki, Sołacki, czy tereny wokół Rusałki są naszymi płucami. Dzięki nim jeszcze oddychamy w Poznaniu. W Poznaniu 27% miasta to tereny zielone. Dla porównania w Łodzi jest to tylko 14%, w Warszawie podobnie. Będziemy chronić te kliny zieleni w tym zakresie, który jest możliwy - podsumował prezydent.

Reklama