Reklama
Reklama

Kacper Ch. prawomocnie skazany za zabójstwo swojego byłego partnera

fot. Jakub Kaczmarczyk/PAP

W czwartek odbyła się w poznańskim Sądzie Apelacyjnym rozprawa Kacpra Ch., który został skazany za zabójstwo swojego byłego partnera. Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok, a to oznacza, że Kacper Ch. trafi do zakładu karnego.

Kacper Ch. został skazany na 15 lat więzienia za zabójstwo swojego byłego chłopaka w mieszkaniu przy ulicy Rycerskiej w Poznaniu. Mężczyzna zginął w wyniku odniesionych obrażeń - miał wiele ran kłutych na ciele. To Ch. "odkrył" ciało swojego byłego partnera w jego mieszkaniu. Pojechał do lokalu z koleżanką z pracy, po tym jak szefową zaniepokoiła nieobecność 25-latka w pracy. Sam wszedł do mieszkania, a z relacji koleżanki wynikało, że wybiegł z niego zaskoczony i załamany.

Pierwszy wyrok skazujący mężczyznę został uchylony, ale sąd rozpatrujący sprawę po raz drugi, również skazał mężczyznę na 15 lat więzienia. W czwartek przed poznańskim sądem apelacyjnym odbyła się kolejna rozprawa. Prokuratura wnioskowała o podwyższenie kary, a obrońca oskarżonego o jej obniżenie lub uchylenie wyroku i skierowanie sprawy do pierwszej instancji.

Sąd nie przychylił się do wniosku i podtrzymał wyrok 15 lat pozbawienia wolności. Oznacza to, że wyrok uprawomocnił się, a Kacper Ch. trafi do zakładu karnego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
18℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro