Reklama
Reklama

Minister Mariusz Błaszczak oraz Komendant Główny Policji odwiedzili w szpitalu postrzelonego policjanta

fot. MSWiA Twitter
fot. MSWiA Twitter

W środę informowaliśmy o pościgu za bandytami, którzy w nocy napadli na stację benzynową w Dobrzycy. W trakcie pościgu zginął jeden z napastników, a ranny został policjant. Funkcjonariusz trafił do poznańskiego szpitala MSWiA, a dziś odwiedził go minister Mariusz Błaszczak oraz Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk.

W nocy z wtorku na środę dwójka napastników napadła na stację benzynową w miejscowości Dobrzyca. Ich śladem ruszyli policjanci. Początkowo napastnicy uciekali samochodem, a później porzucili samochód w lesie i kontynuowali ucieczkę pieszo. W trakcie tego etapu padły strzały. Śmiertelnie poszkodowany został jeden z napastników, a ranny został policjant.

Policjant został przetransportowany do szpitala MSWiA w Poznaniu, a dziś odwiedzili go Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak oraz Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk - Ja wyrażam swoją ogromną radość z powodu stanu zdrowia funkcjonariusza, którego razem z Panem ministrem odwiedziliśmy, a który w dniu wczorajszym odniósł obrażenia w trakcie służby. Pan sierżant sztabowy Marcin Topolski jest w świetnych rękach, pod doskonałą opieką. Z informacji przekazanych przez lekarzy wynika, że jego życie jest niezagrożone. Aczkolwiek to zagrożenie było niezwykle realne, na szczęście szybka i skuteczna interwencja zespołów medycznych spowodowała, że dziś takiego zagrożenia nie ma - mówił komendant na spotkaniu z mediami po wyjściu ze szpitala, a Mariusz Błaszczak dodawał - Pan sierżant sztabowy wykazał się wielką ofiarnością i wielką odwagą. Z komendantem podziękowaliśmy za taką postawę, za realną postawę służby. Tacy są właśnie polscy policjanci. Polscy policjanci bardzo poważnie traktują przysięgę, którą składają, kiedy przystępują do służby.

Na ternie Wielkopolski i Dolnego Śląska cały czas trwa obława na drugiego napastnika, któremu udało się zbiec.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
18.87 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro