Reklama

Modertrans z umową na dostawę tramwajów do Elbląga

Podpisanie umowy w Elblągu | fot. UM Elbląg
Podpisanie umowy w Elblągu | fot. UM Elbląg

W maju informowaliśmy, że poznański Modertrans wygrał przetarg na dostawę tramwajów do Elbląga. W czwartek w elbląskim Urzędzie Miasta podpisano umowę na dostawę tramwajów.

Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Elbląg była dostawa trzech, jednoczłonowych tramwajów o długości 14 - 15,5 metra i częściowo niskiej podłodze. Poznański Modertrans był jedynym oferentem, a złożona oferta opiewa na7.072 500 zł brutto. W tej cenie Modertrans zobowiązał się dostarczyć trzy tramwaje oraz specjalistyczne wyposażenia obsługowe tramwaju, pakiet naprawczy, dokumentację techniczną oraz oprogramowanie z licencjami oraz przeprowadzić szkolenie pracowników.

Elbląg dopiero stara się o unijne dofinansowanie na zakup tramwajów, ale już w czwartek podpisano umowę na dostawę tramwajów. Modertrans będzie miał na dostawę pojazdów 24 miesiące od momentu pozyskania dofinansowania -W historii naszej firmy pięciokrotnie zwiększyliśmy moce produkcyjne. Wśród naszych realizacji jest również modernizacja elbląskich tramwajów M 8C. Natomiast nowe wyprodukowane dla Elbląga tramwaje będą odpowiadać potrzebom miasta, będą to tramwaje częściowo niskopodłogowe i odpowiedniego koloru - powiedział przedstawiciel firmy w trakcie podpisywania umowy.

Wciąż nie wiadomo dokładnie, jaki tramwaj wyprodukuje Modertrans dla Elbląga. Do tej pory producent nie miał w swojej ofercie jednoczłonowych tramwajów z częściowo obniżoną podłogą.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
16.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro