Reklama
Reklama

IMGW ostrzega przed gwałtownym wzrostami poziomu wody i możliwymi podtopieniami

archiwum | fot. Jakub Kozak
archiwum | fot. Jakub Kozak

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne dzisiejszego dnia ostrzeżenie. Meteorolodzy ostrzegają przed gwałtownymi opadami, których efektem mogą być lokalne podtopienia.

Już wcześniej informowaliśmy o ostrzeżeniu przed gwałtownymi burzami, a po godzinie 15 IMGW przesłało ostrzeżenie o możliwych gwałtownych opadach deszczu, których efektem będą lokalne podtopienia. Opady będą występowały od godziny 20 w czwartek do 12 w piątek -W rejonach występowania prognozowanych burz z opadami deszczu stany wody będą szybko i na krótko podnosiły się do strefy wody średniej, lokalnie wysokiej. Wzrosty mogą wynieść 20-40 cm. Lokalnie, szczególnie w zlewniach górskich i podgórskich oraz w zlewniach silnie zurbanizowanych możliwe są wzrosty 60-80 cm - informuje IMGW. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacowane jest na 85%.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
61.42 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro