Reklama
Reklama

Jak zwiedzić pół Europy, nie ruszając się z Poznania?

Odpowiedzi na takie pytanie spróbują udzielić przewodnicy skupieni w grupie PoPoznaniu.pl, którzy w najbliższy weekend zapraszają na wycieczkę "Na prawo Paryż, na lewo Berlin czyli jak zwiedzić pół Europy nie ruszając się z Poznania".

Przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl znani są z organizacji tematycznych wycieczek po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi wycieczki śladami Borejków, poznańskich tramwajów i mrocznych historii. W najbliższy weekend odbędą się dwie wycieczki powtórkowe zatytułowane"Na prawo Paryż, na lewo Berlin czyli jak zwiedzić pół Europy nie ruszając się z Poznania" -Czy wiecie, że zwiedzając Poznań można poczuć się jak w Berlinie, Paryżu czy Rzymie? W naszym mieście znajduje się wiele obiektów architektonicznych inspirowanych lub będących po prostu kopiami, miniaturami znanych europejskich budowli. Zapraszamy na spacer ich szlakiem. Przemierzmy razem nasz kontynent od Hiszpanii po Norwegię - zachęcają organizatorzy wycieczki.

24 czerwca odbędą się dwie wycieczki.Pierwsza rozpocznie się o godzinie dziesiątej, a druga o godzinie szesnastej. Początek spaceru na Placu Mickiewicza. Udział w wycieczce jest bezpłatny, ale tradycyjnie na koniec będzie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro