Reklama
Reklama

Szczur "grasuje" na przystanku PST Szymanowskiego

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Po godzinie 11.00 na przystanku PST Szymanowskiego nasz czytelnik zauważył szczura. Komu zgłosić coś takiego?

- Na przystanku Szymanowskiego grasuje ogromny szczur. Jakim służbom należy zgłosić ten fakt - pyta nasz czytelnik.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Przemysław Piwecki ze straży miejskiej wyjaśnia, że obecność szczura w ciągu dnia na przystanku na pewno nie jest normalna. - Szczury mają swoje gniazda przede wszystkim w kanalizacji i tam spędzają dni. Na poszukiwanie pożywienia wyruszają głównie w nocy. Niedawno w Poznaniu odbywała się obowiązkowa deratyzacja, być może w okolicznych nieruchomościach ją powtórzono lub przedłużono. Dziś stosowane środki na gryzonie działają tak, że dopiero po kilku dniach od spożycia pojawiają się objawy. Gryzoń poszukuje wtedy "nagle" jedzenia i picia i może właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia - mówi.

Zdaniem Piweckiego w takiej sytuacji można powiadomić sanepid i straż miejską. - My nie interweniujemy w takim przypadku łapiąc szczura tylko sprawdzając np. okoliczne nieruchomości. Chodzi m.in. o gospodarkę odpadami, kwestie związane z deratyzacją i tym podobne - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
51.83 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro