Reklama
Reklama

Święci Piotr i Paweł mają zachęcić poznaniaków do... "trzymania czystej Warty"

Magistrat pierwszego dnia lata rozpoczyna nową kampanię edukacyjną, która ma zwrócić uwagę na problem śmieci zostawianych nad Wartą w trakcie odpoczynku nad rzeką.

Gdy pozwolono mieszkańcom spożywać alkohol nad Wartą w Poznaniu, zaczął się problem śmieci, które pozostawiają po sobie biesiadujące tu osoby. I choć miasto ustawiło na nadwarciańskich terenach kosze na śmieci, część osób po prostu zdaje się ich nie widzieć.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


- Nad Wartą wypoczywa coraz więcej osób. To dowód na to, że warto dbać o rozwój infrastruktury nad naszą rzeką. I to powód do tego, żeby wesprzeć ciężką pracę osób sprzątających brzegi Warty sygnałami, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to w jakich warunkach odpoczywamy i przede wszystkim za to, że każdy jest odpowiedzialny za swoje śmieci - mówi Tomasz Lisiecki z Gabinetu Prezydenta.

Kampania "Trzymaj czystą Wartę" rozpoczyna się w środę. Jej bohaterami są święci Piotr i Paweł - patroni naszego miasta. Z plakatów wynika, że musieli porzucić swoją codzienną pracę i zająć się sprzątaniem brzegów rzeki. Akcja to nie tylko plakaty, ale też przypinki, wlepki i plecaki. Pojawi się także film.

- Działania edukacyjne maja zwrócić uwagę, że utrzymanie czystości to wspólny obowiązek wszystkich bywalców terenów nadwarciańskich. Wciąż pokutuje błędne przekonanie, że odpady powinien posprzątać ktoś inny. Miasto pomaga w utrzymaniu czystości, od ubiegłego roku przy nadbrzeżach stoją kontenery na śmieci i przenośne toalety. Jednak ciężar odpowiedzialności leży po stronie wypoczywających nad Wartą - tłumaczy magistrat.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro