Reklama

Pościg na południu Wielkopolski: postrzelony policjant, złodziej nie żyje. Trwają poszukiwania drugiego

fot. Google Maps
fot. Google Maps

Około 3.30 w Dobrzycy pod Pleszewem dwóch mężczyzn włamało się do budynku na stacji paliw. Ukradli papierosy i uciekli. Zaczęli ich ścigać policjanci. Padły strzały.

Jak informuje rmf24.pl, mężczyźni zabrali ze stacji benzynowej papierosy, wsiedli do auta i ruszyli w stronę dolnośląskiego Milicza. Ich śladem pojechali policjanci z Jarocina, do których dołączyli funkcjonariusze z Milicza. Auto złodziei odnaleziono porzucone w lesie. Policjanci pieszo kontynuowali pościg - wtedy zaczął do nich strzelać jeden ze złodziei.

Jeden z policjantów został ranny w szyję i śmigłowcem LPR przetransportowano go do szpitala. Jest operowany. Postrzelony został też złodziej, który zmarł w wyniku odniesionych ran. Trwają poszukiwania drugiego złodzieja. W akcji udział bierze kilkudziesięciu policjantów.

 • Aktualizacja
  środa, 21.06.2017 r., godz. 10.12
  Aktualizacja
  środa, 21.06.2017 r., godz. 10.12
  W poszukiwaniach drugiego złodzieja na terenie okalającym dolnośląski Milicz udział biorą m.in. policyjny śmigłowiec, psy tropiące i kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Teren jest trudny - to głównie gęste lasy.
 • Aktualizacja
  środa, 21.06.2017 r., godz. 10.46
  Aktualizacja
  środa, 21.06.2017 r., godz. 10.46
  Pojazd, który posłużył sprawcom do przestępstwa i którym uciekali przed policjantami był wcześniej skradziony. Cały czas trwają poszukiwania - podaje policja na Twitterze. Stan rannego policjanta jest stabilny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
12.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro