Warta nadal w strefie spadkowej

W 18. kolejce spotkań piłkarskiej II ligi Warta Poznań przegrała ze Stalą Stalowa Wola 0:2.

Spotkanie pomiędzy Stalą a Wartą określane było jako mecz o sześć punktów. Obie drużyny zgromadziły do tej pory taką samą ilość"oczek" i przy sprzyjających wynikach w pozostałych spotkaniach, zwycięzca mógł liczyć na wyjście ze strefy spadkowej.

Od pierwszych minut spotkania poznaniacy próbowali atakować bramkę gospodarzy, ale obrońcy Stali przytomnie rozbijali ich akcje. W siódmej minucie doskonałej okazji nie wykorzystał Otuszewski - wykonywał rzut wolny, ale trafił prosto w mur. Chwilę później było 1:0 dla podopiecznych Władysława Łacha. Swojej szansy nie zmarnował Pałkus - skutecznie egzekwując rzut karny, podyktowany po faulu na Treli. Bramka podziałała na piłkarzy Warty mobilizująco, to oni groźniej atakowali. Niestety, żaden strzał nie znalazł miejsca w siatce Wietechy. I znowu potwierdziło się porzekadło o niewykorzystanych sytuacjach. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy gospodarze prowadzili już dwoma bramkami. Na listę strzelców, po przepięknym uderzeniu z 35 metrów, ponownie wpisał się Pałkus.

Zaraz po przerwie trener Baniak wypuścił do boju młodego Pawlaka, który zastąpił Magdziarza. Podobnie, jak w pierwszych czterdziestu pięciu minutach, przewagę mieli goście z Poznania, ale nie potrafili stworzyć klarownej sytuacji bramkowej. W 52. minucie sam na sam z bramkarzem Stali znalazł się Piosik, Wietecha nie dał się jednak pokonać. Kolejna część spotkania to przewaga Warty i kontrataki gospodarzy. Jednego z nich nie wykorzystał w 70. minucie Pałkus, jego strzał z woleja minął słupek bramki Szmatuły. Przez ostatnie pięć minut meczu warciarze nie schodzili z połowy Stali, ale nie potrafili skonstruować akcji bramkowej. Mimo wyrównanej walkipoznaniacy opuszczali murawę boiska pokonani.

Mecz ze Stalową Wolą był dla Zielonych ostatnim spotkaniem wyjazdowym w rundzie jesiennej, Niestety, nie udało się wygrać tego spotkania, a tym samym opuścić strefy spadkowej. Warta ma na swoim koncie piętnaście punktów i zajmuje szesnaste miejsce. Ostatni mecz przed przerwą zimową poznaniacy zagrają na własnym boisku z Arką Gdynia.

Stal Stalowa Wola - Warta Poznań 2:0 (2:0)

Stal: Wietecha - Ławecki, Wieprzęć, Maciorowski, Lebioda, J. Iwanicki, Uwakwe, Krawiec, Trela (Hadzić 91'), Pałkus (Drozd 88'), Gęśla (Stręciwnilk 31')

Warta: Szmatuła - Cudny, Jankowski, Najewski, Otuszewski, Magdziarz (Pawlak 46'), Ngamayama, Goliński (Napierała 53'), Ekwueme (Łukasik 83'), P. Iwanicki, Piosik

Żółte kartki: Krawiec (62') - Jankowski (38') i Piosik (77')

Sędzia: Artur Radziszewski (Warszawa)

Widzów: około 2 tysięcy.