Reklama
Reklama

Teatry, filmy i warsztaty latem na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Po ubiegłorocznych przedstawieniach teatru Krystyny Jandy urzędnicy ponownie zapraszają mieszkańców na Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta, na którym latem odbywać się będą nie tylko spektakle teatralne, ale też warsztaty i pokazy filmów.

Tym razem urzędnicy zdecydowali się na szerszy wachlarz wydarzeń. Na przełomie czerwca i lipca nacisk zostanie położony na kino i muzykę. - Przygotowując program muzyczny, nasze poszukiwania rozpoczęliśmy od artystów poznańskich. Stąd w programie obecność DagaDany, Michała Kmieciaka i Poznań Jazz Philharmonic Orchestra. Projekt otworzy jednak 23 czerwca koncert zespołu Sorry Boys. Za ostatni album "Roma" zbierają świetne recenzje. Zagrają też zupełni debiutanci - LOR oraz OLY - mówi Michał Wiraszko z Estrady Poznańskiej, która odpowiada za część muzyczną i kinową projektu Na Wolnym.

Ale pierwsze dwa tygodnie lata to także pokazy filmów, przed którymi odbywać się będą warsztaty z kręcenia filmów smartfonem. W repertuarze mają się znaleźć nagradzane dzieła z całego świata. W ramach tej części wydarzeń odbędzie się też spektakl muzyczny "Skrzypek na dachu" Teatru Muzycznego, na który będą obowiązywać bezpłatne wejściówki.

W sierpniu Wolny Dziedziniec zamieni się w scenę teatralną, na której zaprezentowanych zostanie 13 przedstawień. W repertuarze znajdą się spektakle poznańskich teatrów, ale też tych z innych części Polski. Powróci tu Och-Teatr Krystyny Jandy z monologiem "One mąż show" Szymona Majewskiego, nie zabraknie też samej Jandy, która wystąpi w "Piosenkach z Teatru". Lubelski Teatr Stary zaprezentuje "Boogie Street", a Teatr Kamienica "Kolację na cztery ręce". Spektakle odbywać się będą od 17 sierpnia. Pomyślano też o dzieciach. Estrada Poznańska przygotowała dla nich cztery spektakle, a dodatkowo swoją wersję "Pchły Szachrajki" pokaże Teatr Muzyczny. A to tylko część atrakcji.

- Wszystkie wydarzenia będą bezpłatne. Wstęp na filmy, warsztaty i koncerty będzie wolny. Na spektakle teatralne rozdanych zostanie 8 tysięcy wejściówek. Wydarzeniem zamykającym projekt Na Wolnym będzie potańcówka, która odbędzie się w sobotę 26 sierpnia o godzinie 22.00 - wyjaśniają urzędnicy.

Nauczeni doświadczeniem z ubiegłych lat urzędnicy zapowiadają, że tym razem dystrybucja darmowych wejściówek na spektakle odbywać się będzie tak, by dotarły do jak najszerszej grupy osób. - Będzie je można rezerwować na portalu bilety24.pl lub odbierać w Centrum Informacji Miejskiej, Centrum Inicjatyw Senioralnych, Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Wejściówki będzie można też wygrać w konkursach organizowanych na profilu Miasto Poznań na Facebooku oraz w poznańskich mediach - kończą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro