Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-1 -7

Ponad pół tysiąca dzieci przybyło nad Jezioro Niepruszewskie na imprezę służb mundurowych

j
poniedziałek, 19.06.2017 r.
godz. 22.15
j | poniedziałek, 19.06.2017 r., godz. 22.15
Ponad pół tysiąca dzieci przybyło nad Jezioro Niepruszewskie na imprezę służb mundurowych
fot. Policja

Na kilka dni przed końcem roku szkolnego - służby mundurowe uświadamiały najmłodszych, jak jak bezpiecznie zachować się nad wodą. Wszystko w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1008 hPa
JUTRO
pogoda
-1°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
-4°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Alkohol, brawura, przecenienie własnych możliwości - to najczęstsze przyczyny tragicznych zdarzeń, do których dochodzi nad wodą w wakacje. Aby taki sytuacji było jak najmniej w poniedziałek nad Jeziorem Niepruszewskim służby mundurowe zorganizowały akcję pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Ponad pół tysiąca dzieci ze szkół podstawowych z całej Gminy Buk przyjechało nad jezioro w Niepruszewie - informuje mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu zaprezentowali pokazy ratowania ludzi w wodzie. Nad jeziorem w efektowny sposób przeleciał policyjny śmigłowiec. W parku zabaw swoje umiejętności zaprezentowali policjanci pododdziału konnego i przewodnicy z psami policyjnymi – dodaje. Imprezie przyglądała się Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. 

Chociaż w regionie - zgodnie z policyjnymi statystykami - wiedza jak zachować się nad wodą jest coraz większa, wciąż dochodzi do tragedii. Tylko w ubiegłym roku na wszystkich akwenach w Wielkopolsce utonęło 40 osób. To mniej niż w poprzednich latach. Jednak na przestrzeni 7miu ostatnich lat utopiło się 337 osób. Zdaniem policjantów z Komisariatu Wodnego, najbardziej niebezpieczne w okolicy jest Jezioro Kierskie.

ZOBACZ VIDEO
arrow