Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-1 -7

Poznań: w weekend triathlon. Będą spore utrudnienia w ruchu!

KaT
poniedziałek, 19.06.2017 r.
godz. 14.29
KaT | poniedziałek, 19.06.2017 r., godz. 14.29
Poznań: w weekend triathlon. Będą spore utrudnienia w ruchu!
fot. Jacek Molski

W najbliższy weekend w Poznaniu odbywać się będzie triathlon w ramach imprezy Challenge Poznań. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1008 hPa
JUTRO
pogoda
-1°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
-4°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zawody triathlonowe zaplanowano na sobotę i niedzielę 24 - 25 czerwca. Jak informują organizatorzy, trasa rowerowa będzie przebiegać ulicami Krańcową, południową jezdnią ulicy Warszawskiej (w kierunku Kostrzyna), nawrót w Kostrzynie, północną jezdnią ulicy Warszawskiej (do ronda Śródka), ulicami Podwale i Prymasa Augusta Hlonda (przejazd rowerzystów w obu kierunkach jezdnią wschodnią) wraz z nawrotem przed ul. Bałtycką.

- Powyżej wskazane ulice zostaną zamknięte dla ruchu w sobotę (24 czerwca) w godzinach od 7.00 do 14.00 oraz w niedzielę (25 czerwca) w godzinach od 5.30 do 16.00. Zmiana organizacji ruchu wpłynie na konieczność wprowadzenia zmian w transporcie publicznym - wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Jak będzie funkcjonować komunikacja miejska? Linia nr 7 i 8 zostanie połączona. - Tramwaje linii nr 7 z Ogrodów dojadą po stałej trasie do ronda Śródka następnie zostaną „przenumerowane” na linię nr 8 i skierują się ulicami Wyszyńskiego, Estkowskiego, Małymi Garbarami, przez pl. Wielkopolski, pl. C. Ratajskiego, ulicę Fredry w kierunku Górczyna. Analogicznie w kierunku przeciwnym tramwaje linii nr 8 w rejonie ronda Śródka zostaną „przenumerowane” na linię nr 7 - zapowiada ZTM.

Linia nr 7
OGRODY – … – Jana Pawła II – RONDO ŚRÓDKA
Uwaga! Nastąpi przenumerowanie pomiędzy liniami 7 i 8 w rejonie Ronda Śródka

Linia nr 8
GÓRCZYN – … – Wyszyńskiego – RONDO ŚRÓDKA
Uwaga! Nastąpi przenumerowanie pomiędzy liniami 7 i 8 w rejonie Ronda Śródka

Inaczej pojedzie też część linii autobusowych. - Najważniejsze zmiany dotyczą linii nr 57 i 66. Autobusy nr 57 pojadą objazdem ulicami: Leszka, Jaromira, Bożeny i Pustą. Natomiast linia nr 66 zostanie podzielona na dwie linie: nr 66 – na której autobusy będą kursowały z Ronda Rataje do tymczasowego przystanku Fabryka Samochodów przy ul. Chociebora (objazd ulicami: Leszka i Gorzysława oraz nr 166 – która zapewni komunikację dla pasażerów Zielińca i rejonu ulic Smołdzinowskiej i Górskiej.

Linia nr 57
RONDO ŚRÓDKA – … – Browarna – Leszka – Jaromira – Bożeny – Pusta – MOGILEŃSKA

Linia nr 66
RONDO RATAJE – … – Browarna – Leszka – Gorzysława – Chociebora – FABRYKA SAMOCHODÓW

FABRYKA SAMOCHODÓW – Leszka – Browarna – … – RONDO RATAJE

Linia nr 78

Trasa bez zmian, przejazd ulicami Podwale i Hlonda w obu kierunkach jezdnią zachodnią

Linia nr 84
RONDO RATAJE – … – Termalna – TERMY MALTAŃSKIE
Przejazd ul. Warszawską od ronda Śródka do ul. Św. Michała w obu kierunkach jezdnią południową

Linie nr 73, 85, 312, 320, 321, 323, 342
Linie miejskie i podmiejskie, na których autobusy kursują w kierunku Rynku Wschodniego – będą jeździć ulicą Podwale w obu kierunkach jezdnią zachodnią i przez tzw. „śluzę” na skrzyżowaniu ulic Hlonda/Zawady/św. Wincentego.