Reklama
Reklama

400 szeregowych walczy o miejsce w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych

fot. Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
fot. Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych

W poniedziałek w poznańskiej Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych rozpoczęły się egzaminy wstępne. Na około 200 miejsc jest 400 chętnych.

W egzaminach udział biorą kandydaci z korpusu szeregowych zawodowych. Jeśli uda im się pomyślnie przejść przez egzaminy, czeka ich kurs na pierwszy stopień podoficerski. Egzaminy składają się z czterech etapów. Pierwszy to sprawdzian wiedzy teoretycznej z regulaminów, szkolenia ogniowego, dyscypliny wojskowej, wiedzy o Polsce i świecie oraz języka angielskiego. Kolejne są testy z wychowania fizycznego, które sprawdzają m.in. szybkość i wytrzymałość kandydatów. Żołnierze muszą też popisać się znajomością musztry oraz odbyć rozmowę kwalifikacyjną.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Pierwsze egzaminy do poznańskiej Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych dla żołnierzy z korpusu szeregowych zawodowych odbyły się w grudniu 2012 roku. Co roku świadectwa ukończenia kursu na pierwszy stopień podoficerski uzyskuje około 1000 żołnierzy dobrze przygotowanych do objęcia stanowisk dowódców drużyn i załóg - tłumaczy st.chor. Marcin Szubert, rzecznik prasowy szkoły. Awans dla żołnierza to nie tylko prestiż, ale też podwyżka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
20.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro