Reklama

Wielkopolska: znowu kiepskie wyniki egzaminu gimnazjalnego

fot. Iwona Jachnik - archiwum
fot. Iwona Jachnik - archiwum

Tegoroczny egzamin na koniec gimnazjum był jednym z ostatnich ze względu na reformę edukacji. Niestety podobnie jak w latach ubiegłych wielkopolscy uczniowie nie mają się w tej kwestii czym chwalić.

350 tysięcy uczniów trzecich klas gimnazjów z całej Polski pisało w kwietniu egzaminy gimnazjalne. W Wielkopolsce to kilkadziesiąt tysięcy gimnazjalistów. Pierwszego dnia zmagali się z częścią humanistyczną (historia i wiedza o społeczeństwie, a także język polski). Drugiego dnia były to testy z zakresu przedmiotów przyrodniczych i matematyki. A ostatniego dnia uczniowie rozwiązywali test z języka obcego nowożytnego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Dziś znane są już wyniki egzaminów. W skali kraju niestety nie są to dobre wiadomości. Z matematyki uczniowie nie uzyskali średnio nawet połowy punktów (47%). Niewiele lepiej jest w przypadku przedmiotów przyrodniczych - średnio uzyskiwano 52% punktów.

Lepiej poszło uczniom z częścią humanistyczną. Z języka polskiego uzyskiwali średnio 69% punktów, a z historii i wiedzy o społeczeństwie - 59%. W przypadku języków obcych na poziomie podstawowym najlepiej radzono sobie z językiem francuskim (średnia to 69%). Z języka angielskiego uzyskiwano średnio 67%, a z niemieckiego - 54%.

A jak było w Wielkopolsce? Średnie wyniki naszych gimnazjalistów są gorsze od średniej krajowej. I tak w przypadku egzaminu z historii i WOS - uzyskali średnio około 58%, z języka polskiego - prawie 67%. Z matematyki jest gorzej. Z części przyrodniczej uzyskali nieco ponad 51%, a matematycznej - prawie 46%. Z języka angielskiego średnio uzyskali nieco ponad 65%, a z języka niemieckiego - prawie 53%.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro