Pogoda jutro  Pogoda Poznań
5 1

W sobotę otworzą pływalnię letnią na Chwiałce

KaT
poniedziałek, 19.06.2017 r.
godz. 08.44
KaT | poniedziałek, 19.06.2017 r., godz. 08.44
W sobotę otworzą pływalnię letnią na Chwiałce
fot. POSiR

W najbliższą sobotę, 24 czerwca, oficjalnie rozpoczną się wakacje. Tego dnia otwarta zostanie pływalnia letnia na poznańskiej Chwiałce. W tym roku nie będzie można się kąpać w basenach na terenie Parku Kasprowicza.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1011 hPa
JUTRO
pogoda
5°C 994 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 995 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

POSiR prowadzi ostatnie przygotowania do rozpoczęcia sezonu letniego na Chwiałce. W tym roku tylko tutaj działać będzie letnia pływalnia. Ta w Parku Kasprowicza będzie zamknięta ze względu na remont. - Nie zostawimy jednak mieszkańców bez atrakcji. W planach są m.in. animacje dla dzieci w tym miejscu - mówi Błażej Daracz z POSiR.

W przypadku Chwiałki pływalnia letnia zostanie otwarta w najbliższy czwartek. - Wcześniej, bo już w piątek na terenie Chwiałki odbędzie się Triathlon Junior dla dzieci, w którym będą brać udział m.in. roczne maluchy. Najmłodsze dzieci będą brodzić 5 metrów w brodziku, 20 metrów „jechać” na rowerkach lub innych „pojazdach”, a na koniec 10 metrów marszu/biegu - tłumaczy Daracz. - Starsze dzieci będą pływać, jeździć na rowerze i biegać na dłuższych dystansach - dodaje.

Z pływalni na Chwiałce będzie można korzystać od 9.00 do 19.00, a dodatkowo o 7.00, 7.45, 8.30 i 19.00 przewidziano 45-minutowe seanse sportowe. Za bilet normalny na cały dzień zapłacimy 8 złotych, ulgowy 6 złotych, a za seans sportowy - 8 złotych. Przypominamy, że w ubiegłym roku oddano do użytku nową atrakcję. Wyremontowano tu brodzik dla maluchów. Wyposażono go w aluminiową nieckę, a korzystać z basenu mogą również maluchy, które nie potrafią pływać - w najgłębszym miejscu jest tu tylko 50 centymetrów.