Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -2

Stare Miasto: plac zabaw za 2 mln jeszcze zamknięty, a już bawią się tu dzieci

KaT
poniedziałek, 19.06.2017 r.
godz. 07.15
KaT | poniedziałek, 19.06.2017 r., godz. 07.15
Stare Miasto: plac zabaw za 2 mln jeszcze zamknięty, a już bawią się tu dzieci
fot. Adrian

W czwartek pisaliśmy o Wartofrajdzie - nowym placu zabaw powstającym w parku w Starym Korycie Warty. Inwestycja czeka na odbiory i wciąż jest ogrodzona płotem. Niektórym dzieciom, a także ich rodzicom, to nie przeszkadza.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 997 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1005 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Plac zabaw kosztował blisko 2 miliony złotych i ma zostać otwarty jeszcze w tym miesiącu. Konieczne są jeszcze m.in. odbiory. Teren jest ogrodzony płotem, na którym zawieszono tabliczki z informacją o zakazie wstępu. - Na nieoddanym do użytku placu zabaw na Chwaliszewie bawią się dzieci - pisze nasz czytelnik Adrian. - Funkcjonariusze przechodzący obok nie zwracają uwagi rodzicom - dodaje.

Apelujemy do dorosłych, by nie pozwalali dzieciom korzystać obecnie z placu zabaw. Specjaliści muszą ocenić czy obiekt jest bezpieczny dla maluchów. Przypomnijmy, że są tu m.in. huśtawka integrująca dla kilku maluchów, zabawki wydające dźwięk, trampolina w gruncie, małe domki rybackie, zieleń, naturalne ogrodzenie i trawiasta górka. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem z placu zabaw będzie można korzystać jeszcze w czerwcu.