Pogoda jutro  Pogoda Poznań
5 1

Kolejne zmiany na poznańskich ulicach od poniedziałku

j
niedziela, 18.06.2017 r.
godz. 16.24
j | niedziela, 18.06.2017 r., godz. 16.24
Kolejne zmiany na poznańskich ulicach od poniedziałku
fot. ZDM

Od 19 czerwca kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na ul. Młyńskiej, skrzyżowaniu ul. Jugosłowiańskiej i Gwiaździstej, ul. Drużbickiego oraz ul. Hetmańskiej. Głównie są one związane z pracami przy budowie różnego rodzaju przyłączy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1011 hPa
JUTRO
pogoda
5°C 994 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 995 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Od 19 czerwca do 31 lipca ze względu na budowę przyłączy cieplnych trzeba się liczyć z utrudnieniami na ulicy Młyńskiej w Poznaniu. Zawężona miejscowo będzie jezdnia ul. Młyńskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Nowowiejskiego, a następnie kolejne odcinki jezdni i kontrapasa rowerowego w ciągu ul. Nowowiejskiego. Ruch pojazdów ul. Nowowiejskiego odbywać się będzie po płycie przejazdowej, a ruch pieszych - po kładce – informuje ZDM.

Również w poniedziałek, 19 czerwca rozpoczną się prace w związku z budową sieci cieplnej i przyłączy w pasie drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Jugosłowiańskiej i Gwiaździstej. W trakcie ich trwania wygradzane będą kolejne fragmenty chodnika i pobocza. Ruch pieszych może odbywać się po kładkach. Prace mają potrwać do 10 lipca.

W dniach od 19 do 23 czerwca zwężana połówkowo będzie ul. Drużbickiego w pobliżu skrzyżowania z ul. Trójpole. W tym czasie ruch pojazdów będzie odbywać się po płycie przejazdowej, a ruch pieszych - po kładce. Powodem utrudnień jest budowa przyłącza cieplnego.

W najbliższy poniedziałek w związku z remontem linii kablowych rozpoczną się też prace w ciągu ul. Hetmańskiej między ul. Rolną i ul. 28 Czerwca 1956 r. Na południowej jezdni ul. Hetmańskiej, przed skrzyżowaniem z ul. Rolną, zamknięty zostanie prawy pas do jazdy na wprost, a następnie pas do lewoskrętu w ul. Rolną (możliwy będzie skręt z pasa sąsiedniego) – informuje ZDM. Prace te mają być prowadzone w godzinach nocnych oraz w dni wolne poza godzinami szczytów komunikacyjnych. W rejonie robót obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 km/h – dodaje. Roboty w tym miejscu mają zakończyć się 30 czerwca. Mogą one utrudniać również ruch pieszych ponieważ będą też prowadzone w chodniku i poboczu po północnej stronie ul. Hetmańskiej oraz w rejonie przejścia dla pieszych po wschodniej stronie skrzyżowania z ul. 28 Czerwca 1956 r.