Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 0
Reklama

Plac Wolności: Polsko-Syryjska wyprzedaż garażowa przyciągnęła wielu zainteresowanych

j
niedziela, 18.06.2017 r.
godz. 15.00
j | niedziela, 18.06.2017 r., godz. 15.00
Plac Wolności: Polsko-Syryjska wyprzedaż garażowa przyciągnęła wielu zainteresowanych
fot. Włodzimierz Hoppel

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dziś na placu Wolności zorganizowana została Polsko - Syryjska akcja sprzedaży rzeczy niepotrzebnych. To zbiórka pieniędzy na rzecz potrzebujących uchodźców z Syrii.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1027 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zapraszamy wszystkich poznaniaków i poznanianki do przejrzenia swoich szaf, pawlaczy i garaży; poszukania przedmiotów już niepotrzebnych, ale nadal sprawnych i przydatnych. To dobra okazja, żeby dać im nowe życie i jednocześnie wesprzeć organizacje działające na rzecz uchodźców i uchodźczyń. Cały przychód przekazujemy na cel zarejestrowanej zbiórki publicznej - wsparcie finansowe Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, które pomaga uchodźcom i uchodźczyniom w Libanie – zachęcali organizatorzy. Garażówkę współtworzy wiele inicjatyw: From Poznan With Love, stowarzyszenie Lepszy Świat, Grupa Rozruch oraz Humans of Aleppo.

Podczas wyprzedaży na Placu Wolności nie brakowało okazji do rozmów i zabawy. Były też spektakle - teatralne i taneczne, na których również były prowadzone zbiórki pieniędzy. Wyprzedaż garażowa odbywała się  w godzinach od 12:00 do 15:00 w ramach Generatora Malta na placu Wolności w Poznaniu. Jak już wcześniej informowaliśmy osoby, które miały zamiar wziąć udział w akcji jako sprzedający musiały się wcześniej zapisać. Dla kupujących wstęp był wolny.

To nie jedyna akcja wspierająca potrzebujących uchodźców w Syrii. Ruchem, tańcem, gestem – w ten sposób też pokażemy, że los Syryjczyków nie jest nam obojętny. Spotkajmy się o 19:30 na placu Wolności i Tańczmy dla Syrii. Wspólnie zatrzymamy medialny słowotok i uruchomimy pozawerbalne środki wyrazu! - dodają organizatorzy.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama