Reklama
Reklama

Rusza Malta Festival Poznań: muzyczno-rowerowa parada na początek

fot. Malta Festival Poznań

W piątek o 19.00 na placu Mickiewicza odbędzie się Bike Bands Opening - rozpoczęcie Malta Festival Poznań.

Wielkie otwarcie festiwalu to w tym roku muzyczno-rowerowa parada, która wystartuje punktualnie o 19.00 z placu Mickiewicza. Bike Bands Opening to autorski projekt Łukasza L.U.C. Rostkowskiego. - Stu muzyków - członków różnych orkiestr oraz rowerzystów Poznania i Wielkopolski przejedzie ulicami miasta na specjalnych rowerowych platformach. W muzycznej paradzie może wziąć udział każdy, nawet jeśli nie posiada własnego roweru. Nextbike - Poznański Rower Miejski bezpłatnie udostępnia rowery na czas parady. Trasa zakończy się koncertem na placu Wolności - wyjaśniają organizatorzy Malta Festival Poznań.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Uczestnicy parady przejadą 6 kilometrów z placu Mickiewicza - przez al. Niepodległości oraz ulice Krakowską, Garbary, Solną do Alei Marcinkowskiego i do placu Wolności. Organizatorzy nie przewidują zamykania ulic. - Nie oznacza to jednak, że narazimy Was na niebezpieczeństwo. Naszą grupę rowerzystów asekurować będzie policja.

Na końcu parady, na placu Wolności, zagrają m.in. Orkiestra Romska, Tsigunz Fanfara Aventura, Bovska oraz Bisz. Udział w paradzie jest bezpłatny, jak wiele wydarzeń w ramach festiwalu. Malta Festival Poznań potrwa od piątku do 25 czerwca. W tym czasie na terenie Poznania odbędzie się mnóstwo wydarzeń kulturalnych, a sercem festiwalu będzie Generator Malta na placu Wolności. Program festiwalu znajdziesz TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega o upałach. Będzie bardzo gorąco
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
16.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro