Reklama

Nowe przejście na ul. Matyi: w piątek odbiór i włączenie sygnalizatorów

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Na piątek zaplanowano odbiór techniczny nowego przejścia dla pieszych na ulicy Matyi, w pobliżu dawnego dworca PKS. Także dziś na kilkadziesiąt minut włączone będą sygnalizatory świetlne przy przejściu.

We wtorek w rejonie przejścia montowane były maty dla osób słabowidzących i niewidzących. - Dzięki wypustkom osoby z dysfunkcją wzroku wiedzą, że zbliżają się do krawędzi jezdni. Zamontowaliśmy już sygnalizatory, są wymalowane pasy i przejazd rowerowy - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


W piątek nie tylko zaplanowany jest odbiór techniczny inwestycji, ale też przez kilkadziesiąt minut działać będą tu nowe światła. - O tym kiedy zaczną działać na stałe zadecyduje Miejski Inżynier Ruchu. Jednak uruchomienie musi zostać poprzedzone tygodniowym włączeniem świateł żółtych pulsujących - takie są wymogi prawa - dodaje ZDM. Drogowcy zapewniają, że nowe światła będą zsynchronizowane z innymi już działającymi w tym rejonie.

Przejście ułatwia pieszym dostanie się z przystanków tramwajowych na drugą stronę ulicy Matyi - nie będą już musieli korzystać z przejścia podziemnego. Równocześnie pojawił się tutaj przejazd dla rowerzystów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro