Reklama
Reklama

Kąpieliska oficjalnie otwarte: które jest najlepsze?

Rusałka  | fot. Dariusz Sienniak
Rusałka | fot. Dariusz Sienniak

Poznaniacy od godziny 10.00 mogą korzystać z czterech miejskich kąpielisk. Będą otwarte do 31 sierpnia.

Punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczął się tegoroczny sezon na poznańskich kąpieliska nad jeziorami Maltańskim, Rusałka, Strzeszyńskim i Kierskim. Nad bezpieczeństwem odpoczywających tu osób czuwają ratownicy. Z kąpielisk, pod okiem ratowników, można korzystać w godzinach 10.00 - 18.00. - Korzystanie z kąpielisk poza wyznaczonymi godzinami jest możliwe, ale odbywa się na własną odpowiedzialność - podkreśla Błażej Daracz z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Które z poznańskich kąpielisk jest najlepsze? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej sondzie, a poniżej przedstawiamy krótki opis wszystkich miejsc nad jeziorami w Poznaniu, w których można się kąpać:

Strzeszynek

Znajduje się tu trawiasto-piaszczysta plaża (linia brzegowa ma około 50 metrów), przy której można m.in. znaleźć galerię sztuki z kilkuset pracami. Plażowicze mogą korzystać z restauracji, a także boisk do siatkówki, siatkówki plażowej, koszykówki oraz wypożyczalni sprzętu wodnego.

Krzyżowniki

Podobnie jak na Strzeszynku znajduje się tu trawiasto-piaszczysta plaża (linia brzegowa 75 metrów), na której znajduje się świeży piasek. Można tu kupić przekąski w food trucku oraz wypożyczyć sprzęt wodny w wypożyczalni.

Rusałka


Linia brzegowa kąpieliska to blisko 100 metrów, jest tu także trawiasto-piaszczysta plaża. Plażowicze mogą korzystać z pomostu-molo, placu zabaw, siłowni zewnętrznej, wypożyczalni sprzętu wodnego, boisk do siatkówki plażowej i gry w boccie, a także toru rowerowego. Jedzenie można kupić w punktach gastronomicznych.

Malta

Kąpielisko ma trawiasto-piaszczystą plażę i 100-metrową linię brzegową. W tym roku zniknęły betonowe schody prowadzące do wody i zastąpiono je piaskiem. Jeszcze w czerwcu mają tu powstać strefa do street workoutu oraz boiska do beach soccera i siatkówki plażowej. W bliskiej odległości są punkty gastronomiczne i plac zabaw.

Które poznańskie kąpielisko jest najlepsze?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gorąco i burzowo. Znowu ostrzeżenia meteo dla regionu. Tym razem nawet drugiego stopnia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro